Streamovacie služby zažívajú vo svete obrovský úspech. Ľudia si ich s radosťou predplácajú, pretože sú lacné a ponúkajú množstvo zaujímavého obsahu bez otravných reklám. Cenová politika sa, ale postupom času mení a ak ste si zvykli na nízke ceny, čoskoro zažijete šok.

Ako uvádza zahraničný portál Businessinsider, používatelia by sa mali pripraviť na možné zdražovanie. Generálny riaditeľ spoločnosti Disney Bob Chapek totiž na stretnutí mediálnych a technologických manažérov pod záštitou Goldman Sachs povedal, že streamovacie služby sú „podhodnotené“.

Doslova uviedol, že spustenie Disney+ v roku 2019 za uvádzaciu cenu bolo absurdné, avšak pre spotrebiteľa veľmi atraktívne. Aj preto si táto služba získala v rekordne krátkom čase veľa nových predplatiteľov, ktorí sú jej do dnešných dní verní.

Disney+ sa odchodu platiacich používateľov počas zdražovania nebojí 

Streamovacia služba Disney+
Zdroj: Disney

Hoci je zdražovanie vždy veľmi nepopulárne a stretáva sa s odchodom pravidelne platiacich zákazníkov, v tomto prípade sa CEO Disney negatívnych efektov neobáva. Samozrejme, že k nejakým stratám dôjde, no nepôjde o nič výrazné, čo by akýmkoľvek spôsobom ohrozilo platformu Disney+.

Chapek je presvedčený, že ľudia vedia oceniť kvalitu a miliardové investície, ktoré spoločnosť Disney doposiaľ vynaložila na perfektné fungovanie svojej služby.

Zdražovanie začne na trhu v USA, pričom aktuálna cena služby 7,99 dolárov / mesačne sa zvýši o 38 %. Disney+ však nebude jediné.

Rovnakú správu avizovala aj spoločnosť Netflix ešte začiatkom roka 2022, pričom v súčasnosti postupne zvyšuje sadzby pre platiacich používateľov po celom svete. Na Slovensku sme sa s tým, ale našťastie ešte nestretli.

Zdražovať bude aj HBO Max

Logo HBO Max na fialovom pozadí
Zdroj: HBO Max

A aby toho nebolo málo, aj finančný riaditeľ Warner Bros. Discovery Gunnar Wiedenfels na utorňajšom stretnutí uviedol, že dve najpopulárnejšie streamovacie služby spoločnosti sú „zásadne podhodnotené“. To v praxi znamená, že sa čoskoro bude zdražovať.

V súčasnosti platia používatelia v USA za HBO Max bez reklám 14,99 dolárov / mesačne a s reklamami 9,99 dolárov / mesačne. Discovery+ stojí bez reklám 6,99 dolára / mesačne a s reklamami 4,99 dolára / mesačne.

Wiedenfels doplnil, že firma bude zvyšovať ceny v priebehu roka 2023, keď dôjde k oficiálnemu prepojeniu služieb HBO Max a Discovery+ do jednej. Podrobnosti, ale uvedené neboli.

Žiadne z vyššie uvedených zmien zatiaľ nepocítime na Slovensku, no je pravdepodobne len otázkou času, kým sa začne zdražovať aj u nás. Dajte nám vedieť do komentára, či vás vyššia cena odradí od predplatného, alebo budete naďalej pokračovať v odbere nových filmov a seriálov. Tešíme sa na všetky vaše komentáre a názory.

Prečítajte si tiež  Prečo sa iPhone stále balí do fólie aj keď s tým Apple prestalo? Odpoveď je jednoduchá

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -