Sociálnu sieť X čaká ďalšia nádielka zmien, ktorá sa pravdepodobne nebude páčiť všetkým používateľom. Už dlhšie sa hovorilo o reštrukturalizácii základných možností siete, ktorá sa nakoniec predsa len udeje. Bývalý Twitter v blízkej budúcnosti odstráni zobrazenie verejných lajkov na profiloch svojich používateľov. Podobne už dlhšiu dobu funguje aj Instagram.

Tento krok bol potvrdený inžiniermi spoločnosti po tom, čo známy leaker a analytik Aaron Perris (@aaronp613) objavil v iOS aplikácii X indikátor tejto nadchádzajúcej zmeny. Podľa leakera sa zdá, že deaktivácia tohto indikátora v aplikácii odstráni sekciu “Páči sa mi to” zo všetkých používateľských profilov.

Riaditeľ inžinierstva spoločnosti, ktorým je Hoafei Wang taktiež reagoval na otázky týkajúce sa tejto zmeny. V jednom zo svojich postov krátko potvrdil, že X smeruje k privatizácii lajkov.

Verejné lajky podľa neho často vedú k nežiaducemu správaniu a mnohí používatelia sa obávajú lajkovať kontroverzný obsah z obavy pred trollmi alebo kvôli osobnej ochrane.

Enrique Barragan, senior softvérový inžinier spoločnosti X poskytol ďalšie vysvetlenie, aby rozptýlil všetky nejasnosti.

Používatelia vraj budú stále vidieť, kto lajkoval ich príspevky a počet lajkov pre všetky ich príspevky a komentáre. Hlavnou zmenou bude skrytie informácií o tom, ktoré príspevky lajkovali ostatní používatelia.

Predplatitelia X Premium mali doteraz možnosť voliteľne skryť sekciu “Páči sa mi to” na svojich profiloch, no táto možnosť v rámci aktualizácie zanikne. Zatiaľ nie je jasné, kedy presne dôjde k implementácii tejto zmeny.

Keď sa tak stane, všetci používatelia vrátane majiteľa platformy Elona Muska, ktorému bolo v minulosti vyčítané lajkovanie kontroverzného obsahu, budú môcť lajkovať obsah bez obáv z verejnej viditeľnosti svojich preferencií.

Prečítajte si tiež  SpaceX mal smolu. Jeho špičkový motor Raptor 2 vybuchol pár sekúnd po štarte

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -