Ako píše Fortune, zdá sa, že ruská vláda nie je z nedávnych aktivít miliardára Elona Muska vôbec nadšená. Už od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu sa aktívne zapája do pomoci a pravidelne sa ku celej situácii vyjadruje. Nedávno sa však objavila informácia, že niektorí ruskí predstavitelia majú s jeho osobou veľký problém.

Musk ešte v nedeľu večer napísal na Twitter, na ktorom ho v súčasnosti sleduje viac ako 91 miliónov ľudí, že sa mu vyhrážal najvyšší ruský predstaviteľ. Dôvodom sú satelity Starlink, ktoré má vraj používať SpaceX na poskytovanie informácií o priebehu celej vojny a internetu na Ukrajine.

Netrvalo dlho a len včera miliardár na svojom profile zverejnil príspevok s textom: „If I die under mysterious circumstances, it’s been nice knowin ya“ („Ak zomriem za záhadných okolností, rád som ťa poznal“). Táto správa okamžite vyvolala mediálny ošiaľ po celom svete. 

Na tweet reagovali známe mená 

Tesne po tom, ako Elon zverejnil svoj pesimistický príspevok naň reagoval napríklad youtuber Mr. Beast. Miliardára sa opýtal, či si bude môcť nechať sociálnu sieť Twitter, pokiaľ sa stane to, o čom píše vo svojom tweete.

Komentára sa napokon nezdržala ani Maye Musk, 74 ročná matka Elona Muska, ktorá mu napísala, že to čo tvrdí nie je vtipné. Elon opäť odpovedal nad vecou, pričom uviedol, že sa pokúsi urobiť všetko preto, aby zostal nažive.

Je ťažké odhadnúť, v akom nebezpečenstve sa reálne Elon Musk nachádza. Keďže však ruskí predstavitelia vedú silnú propagandu o tom, ako pomáha „fašistickým silám na Ukrajine“ a vyjadrujú sa priamo ku jeho osobe, akékoľvek vyhrážky nemôže brať na ľahkú váhu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJfortune
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.