S výrokmi Elona Muska sa stretávame na pravidelnej báze. Často sa vyjadruje ku témam, ktoré sú mimoriadne dôležité pre celý technologický priemysel. Presne takto to bolo aj s umelou inteligenciou, ktorú sám otvorene kritizuje a stavia sa ku názoru, že jej vývoj by mal byť pozastavený. Pri Muskovi sme sa však už dávno naučili, že vodu káže a víno pije.

Ešte v apríli sme vás informovali o tom, že Musk založil vlastnú AI spoločnosť, no v tom čase sme o nej nemali žiadne bližšie informácie. Teraz však všetky podrobnosti vyplávali na povrch a my vám môžeme predstaviť firmu s názvom xAI.

Nová spoločnosť má už svoju vlastnú internetovú stránku, ktorá je však zatiaľ strohá. Návštevníci na nej môžu vidieť niekoľko zamestnancov na čele s Elonom Muskom a taktiež víziu do budúcnosti, ktorou má byť pochopenie skutočnej podstaty vesmíru.

Pre xAI môžete pracovať aj vy

Zdroj: Wikipedia / Debbie Rowe / Bing AI (umelá inteligencia)

Aj keď už je vznik firmy oficiálne zahájený, okrem niekoľkých základných informácií a dizajnu loga o nej v tejto chvíli v podstate nič nevieme.

Na webe sa ale píše, že ide o samostatnú spoločnosť spadajúcu pod X Corp, čo znamená, že xAI bude úzko spolupracovať napríklad so sociálnou sieťou Twitter, automobilkou Tesla a ďalšími firmami, ktoré v minulosti založil, alebo odkúpil Elon Musk a dnes ich prevádzkuje.

Spoločnosť xAI tiež hľadá skúsených inžinierov a výskumníkov, ktorí by sa mohli pripojiť do jej tímu. Pokiaľ si myslíte, že by ste boli vhodným adeptom na pozíciu v xAI, vyplňte tento formulár.

xAI môže vyvinúť aj svoj vlastný produkt 

Už teraz sme zvedaví na to, ako bude xAI fungovať a čo vlastne prinesie svetu. Na jednej strane môže vyvíjať rôzne AI softvérové riešenia pre už existujúce spoločnosti z portfólia X Corp, ale takisto môže prísť na trh so svojim vlastným produktom.

Loopi Eco Case
Reklama

Môže ísť napríklad o konkurenčného chatbota pre ChatGPT od OpenAI alebo Google Bard. Nechajme sa prekvapiť. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tejto novinke vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Bing AI si konečne užijeme aj v Safari či Chrome. Bude to mať, ale háčik
Môže ťa zaujímať
- Reklama -