Včera sa stalo to, o čom sme ťa informovali niekoľko dlhých mesiacov. Hoci Netflix začal so zákazom zdieľania hesiel mimo jednej domácnosti dávnejšie, zmena sa dotkla Slovákov medzi poslednými. A aj keď sme na ňu boli pripravení, platforma urobila niečo, čo sme vôbec nečakali. Fanúšikov to nepoteší.

Zákaz zdieľania hesiel v podaní Netflixu sa pôvodne javil, ako vcelku férové riešenie. Po tom, čo táto zmena prišla napríklad do susedného Česka, predplatitelia si mohli pridať pod svoj účet ešte jeden extra“ podúčet. Za ten potom platili poplatok 79 kč / mesačne (cca 3,3 €) nad štandardný rozsah predplatného.

A aj keď sme očakávali podobný krok aj u nás na Slovensku, napokon sme sa nedočkali. Netflix síce heslá zdieľať zakázal, no podúčty pridávať nepovolil.

Služba podobne konala napríklad aj v Indonézii, Keni, Indii či v obľúbenej dovolenkovej destinácii Slovákov, v Chorvátsku. Obyvatelia našej malej krajiny teda budú platiť extrémne čiastky za predplatné.

Na Slovensku bude zákaz zdieľania hesiel na Netflixe extrémne drahý 

Aby sme to konkretizovali, pokiaľ zdieľaš svoj účet s niekym cudzím, táto osoba sa bude musieť odstrihnúť a po novom si založiť samostatný účet.

V praxi to znamená, že najlacnejší plán podľa aktuálneho slovenského cenníka Netflixu bude stáť minimálne 7,99 € / mesačne. To je 2,5x viac, ako platia po zmene Česi za svoje podúčty.

Dôvod, prečo sa Netflix rozhodol tak, ako sa rozhodol zatiaľ nepoznáme. Každopádne však nejde o férové riešenie a práve v menších krajinách môže platforma na tieto pravidlá doplatiť.

Netflix je spomedzi ponuky streamovacích služieb v podstate tou najdrahšou možnosťou a veľa ľudí nie je ochotných platiť za obsah, ktorý v poslednom období nedosahuje ktovieaké kvality.

Slováci sa môžu ne Netflix vykašľať a nie sú jediní 

Inými slovami, aj keď by možno Slováci boli ochotní platiť za jeden podúčet o trochu viac, už nemusia byť ochotní platiť plnú cenu predplatného. Toto isté platí aj o ďalších krajinách, kde takisto nefungujú podúčty.

Uvidíme, ako to celé dopadne a ako bude platforma konať v budúcnosti. Zákaz zdieľania hesiel je vo svete kritizovaný, pretože ku nemu Netflix v minulosti sám vyzýval.

Reklama
Reklama

Na druhej strane však prvotné výsledky po niekoľkých mesiacoch fungovania tejto zmeny naznačujú, že sa to celé Netflixu oplatilo. Platforma sa v minulosti sťažovala, že ju „načierno“ používalo cez 100 000 miliónov ľudí po celom svete. Zákaz zdieľania hesiel by mal tento problém raz a navždy vyriešiť. Čo si myslíte o novom kroku zo strany Netflixu vy? Dajte nám vedieť do komentára.

Prečítajte si tiež  Rusko požaduje, aby Netflix a ďalšie streamovacie služby zahŕňali miestne štátne televízne kanály

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -