Portál The Verge dnes vyrukoval so zaujímavou informáciou. Spoločnosť FACEBOOK si pravdepodobne v dohľadnej dobe zmení meno. Zmena by mohla prísť ešte tento mesiac, keďže 28. októbra sa uskutoční technologická konferencia Connect, na ktorej vystúpi aj predstaviteľ firmy Mark Zuckerberg.

Prečítajte si tiež  Facebook Oculus by mohol dostať podporu pre zdravotnú appku Apple Health

Ak k tomuto kroku dôjde, bude sa jednať o rovnaký scenár ako v prípade firmy Alphabet, ktorá združuje gigantov ako Google a Youtube. Meno žiadnej zo sociálnych sietí by sa preto meniť nemalo, takže sa zmení iba názov materskej firmy združujúej Facebook, WhatsApp, Instagram a Oculus.

- Reklama -

Momentálny názov firmy FACEBOOK je písaný s veľkými písmenami, zatiaľ čo meno najpoužívanejšej sociálnej siete Facebook sa píše iba s veľkým začiatočným písmenom. Dôvodom k zmene je problém s rozlišovaním mien firmy a sociálnej siete. FACEBOOK chce aby ľudia vnímali firmu viac ako spoločnosť, než ako sociálnu sieť.

Facebook

Okrem rozvíjania sociálnych možností chce firma viac zapracovať na vývoji virtuálnej a rozšírenej reality alebo na predstavení vlastných smart okuliarov. V komunite sa niekoľkokrát objavil názov „Horizon„, no viac by sme sa mali dozvedieť už koncom tohoto mesiaca. Nové meno spoločnosti je momentálne samozrejme neznáme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJThe Verge
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.