Niekoľko dní po tom, čo spoločnosť Facebook spomalila šírenie škodlivého obsahu a priniesla podporu pre hardvérové bezpečnostné kľúče na mobilných zariadeniach vydala stanovisko, že pokračuje v tvrdom boji proti dezinformáciám vo všetkých svojich aplikáciach.

Informácia boli zverejnené v rámci blogového príspevku, kde viceprezident Facebooku pre integritu, Guy Rosen, vysvetľuje problémy, ktorým sociálna sieť vo svojich apkách čelí. Len pre lepšie uvedenie do deja, patrí sem napríklad Facebook, Messenger, Instagram ale aj WhatsApp a ďalšie.

„Začnime falošnými účtami. Vystupujeme tvrdo proti tejto aktivite a každý deň zablokujeme milióny falošných účtov, kde väčšinu z nich identifikujeme ešte v čase vytvorenia. V období od decembra 2020 do dnešných dní sme deaktivovali viac ako 1,3 miliardy takýchto používateľov. Tak isto vyšetrujeme a zastavujeme šírenie skrytých zahraničných alebo domácich operácií, ktoré sa spoliehajú na falošné účty. Za posledné tri roky sme z našej platformy odstránili viac ako 100 sietí koordinovaného neautentického správania (CIB) a informovali sme verejnosť o našom úsilí prostredníctvom pravidelných správ.“

80 kontrolórov v 60 jazykoch po celom svete

Aby sa v čo najväčšej miere zabránilo šíreniu dezinformácií, Facebook má globálnu sieť viac ako 80 nezávislých kontrolórov, ktorí dozerajú na obsah vo viac ako 60 jazykoch. Nachádzajú sa po celom svete.

„Vieme, že keď je na príspevku umiestnená informácia s varovaním, 95% ľudí naň neklikne. Upozorňujeme tiež osobu, ktorá takýto príspevok zverejnila a znižujeme distribúciu stránok, skupín a domén, ktoré opakovane zdieľajú dezinformácie.“

Rosen v blogovom príspevku tvrdí, že Facebook nemá „finančný záujem na zatváraní očí pred dezinformáciami“ a zdôrazňuje zmenený hodnotiaci systém News Feed, ktorý ľudí spája „zmysluplnými príspevkami od ich priateľov a rodiny“.

Skúste nám napísať do komentára, či ste v poslednom čase na Facebooku (alebo v iných jeho aplikáciach) narazili na dezinformáciu. Budeme radi za všetky vaše postrehy.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: ChatGPT dostáva prístup k internetu. Je to veľká revolúcia pre používateľov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.