Po tom, čo spoločnosť Apple minulý rok začala bojovať proti sledovaniu používateľov prostredníctvom aplikácií a internetových stránok spôsobila Facebooku a Googlu nemalé problémy.

Prečítajte si tiež  Za novú funkciu od Apple zaplatí aj Facebook. Z tejto čiastky sa vám zatočí hlava!

Dôvodom je to, že tieto firmy už nemohli získavať údaje od používateľov na čo najlepšie cielenie reklamy. Teraz to však vyzerá tak, že jedna z týchto firiem pôjde priamo proti sebe. Všetko má však premyslené.

Konkrétne spoločnosť Google predstavila novú funkciu s názvom Privacy Sandbox, ktorá bude dostupná pre zariadenia s Androidom. Fungovať má podobne ako App Tracking Transparency od Apple. V skratke sa postará o obmedzenie množstva informácií, ktoré budú jednotlivé apky, služby alebo internetové stránky získavať od používateľov.

Google sa plánuje spoliehať na sofistikované technológie 

V rámci podrobnejšieho uvedenia novinky spoločnosť Google tvrdí, že nikto nebude mať k dispozícii cookies tretích strán a ani identifikátory typu Ad ID (slúžia na označovanie reklám v rámci Google Ads).

Firma dokonca zamedzí aj sledovaniu pomocou metódy fingerprinting, ktorá sa skladá z viacerých anonymizovaných dát, pomocou ktorých sa dá rozoznávať používateľ.

A ak sa teraz pýtate, ako chce Google personalizovať reklamu, keď si uzavrie množstvo vlastných ciest na jej presné cielenie, odpoveď zatiaľ neposkytla ani samotná spoločnosť.

Každopádne však aspoň naznačila, že v súčasnosti spolupracuje s ďalšími firmami na nových technológiách, ktoré jej umožnia cieliť reklamu aj bez zberu používateľských údajov. Sme veľmi zvedaví na to, ako to bude fungovať. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?
Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJGoogle
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.