Spoločnosť Meta (Facebook) uviedla, že opatrenia prijaté spoločnosťou Apple v systéme iOS, ktoré sťažujú platformám a aplikáciám sledovanie používateľov v iných aplikáciách a na webových stránkach budú stáť jej podnikanie v roku 2022 až 10 miliárd amerických dolárov.

Najväčšia sociálna sieť na svete včera vykázala tržby vo výške 33,67 miliardy amerických dolárov a hoci boli vyššie, ako sa očakávalo, zisk na akciu zaostal za očakávaniami analytikov.

Spoločnosť Meta, ponúkla aj pochmúrny výhľad na prvý štvrťrok 2022, keď uviedla, že bude predpokladať príjmy vo výške približne 27 až 29 miliárd USD, čo je menej ako očakávaných 30 miliárd USD.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako zakázať Facebooku, aby nás sledoval v cudzích aplikáciách a službách pre iPhone?

Tak ako v minulosti, Facebook presunul vinu za svoje slabšie výsledky v uplynulom štvrťroku na kroky, ktoré podniká spoločnosť Apple na zlepšenie ochrany súkromia používateľov.

Na vine je táto funkcia, s ktorou ste sa už pravdepodobne stretli aj vy 

Najmä funkcia App Tracking Transparency (ATT), ktorá vyžaduje, aby aplikácie a webové stránky žiadali používateľov o povolenie sledovania, má negatívny vplyv na podnikanie Facebooku – uviedla prevádzková riaditeľka spoločnosti Sheryl Sandbergová.

Podľa finančného riaditeľa spoločnosti Meta Davida Wehnera budú vplyvy opatrení spoločnosti Apple na ochranu súkromia predstavovať v nasledujúcom štvrťroku pre podnikanie spoločnosti Facebook významnejšie problémy.

„Domnievame sa, že celkový vplyv systému iOS ako protivetra na naše podnikanie v roku 2022 bude predstavovať asi 10 miliárd USD“ povedal Wehner.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Wehner tiež pokračoval v obviňovaní spoločnosti Apple, že vo svojej politike ochrany osobných údajov uprednostňuje spoločnosť Google. Konkrétne spomenul, že ATT oslobodzuje prehliadače od povinnosti žiadať používateľov o povolenie sledovať ich v iných aplikáciách a na webových stránkach, čím umožňuje prehliadačom, ako je napríklad Google Chrome, efektívnejšie sledovať používateľov na účely personalizovanej reklamy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -