Apple minulý rok prekvapilo svet tým, že predstavilo svoju vlastnú platobnú kartu. V USA sa stala okamžite hitom a firma pracuje na tom, aby ju čo najrýchlejšie rozšírila do celého sveta. Nebude v tom ale sama. Svoju „Apple Card“ už medzičasom predstavil aj Huawei. Teraz na nej pracuje aj Google.

Google chce konkurovať Apple Card

O najnovšie informácie sa postarala redakcia TechCrunch. Od spoločnosti Google sme takýto krok možno nečakali ale prečo nie, veď je to teraz trendy poskytovať vlastnú platobnú kartu. Firma aktuálne pracuje na svojom produkte, ktorý bude konkurovať jablkovej spoločnosti. Ten by mal byť „pilotne“ spustený v USA. Informácie hovoria o tom, že „Google Card“ bude možné používať ako virtuálne, tak aj fyzicky.

Zabezpečenie bude fungovať na princípe zadávania hesla alebo odtlačku prsta (vo vašom zariadení). S kartou bude možné manipulovať tak, ako s akoukoľvek inou, ktorú vám poskytne banka. Bude mať svoje vlastné číslo a CVC kód. To zabezpečí vysokú ochranu pri platbách cez internet alebo v rôznych aplikáciách.

Samotná debetná karta má byť údajne prepojená s klasickým Google účtom. Akonáhle sa sem teda prihlásite, budete môcť dopĺňať alebo čerpať financie. Vo firme už pracujú na tom, aby mohla táto služba fungovať aj vrámci aplikácie Chrome na iOS zariadeniach. Môže to byť teda veľmi zaujímavé.

Informácie o tom, kedy Google svoju vlastnú kartu vydá ešte nemáme. Nakoľko už ale unikli určité informácie na verejnosť, nemuselo by to trvať príliš dlho.

Google chce konkurovať Apple Card. V spoločnosti na tom pracujú.
Google chce konkurovať Apple Card. V spoločnosti na tom pracujú.
Prečítajte si tiež  Dôkaz o tom, aký má Apple nadčasový dizajn!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.