Vstup spoločnosti Apple do vôd produkcie vlastných procesorov pre portfólio počítačov rozpútal minulý rok poriadny chaos. Čipy M1 so svojim výkonom dostali Apple na popredné priečky producentov v tomto segmente, preto by sme sa už čoskoro mali dočkať novej generácie procesorov, ktoré budú použité v Macoch. Podobné plány má aj Google.

Prečítajte si tiež  Google mal uplácať vývojárov a vytvárať si monopol pomocou virtuálneho Storu

Vízia firmy Google spočíva v podobnej iniciatíve, ako v prípade Apple. Google si podľa všetkého chce vytvárať pre Chromebooky vlastné procesory na štýl Apple Silicon. V tejto tematike chce Google predstavovať priameho konkurenta a získať si ešte viac zákazníkov.

- Reklama -

Produkcia vlastných čipov a následne aj ich uvedenie na trh by podľa analytikov mohlo prísť v roku 2023. Google by sa tak mohol aspoň čiastočne odviazať od Intelu, čo by sa pochopiteľne odrazilo aj na nákladoch pre dodávateľov a v konečnom dôsledku aj na ziskoch spoločnosti.

Google chromebook

Podľa najnovších zdrojov sa Google pre tento krok rozhodlo práve kvôli inšpirácii Applom, ktorému sa podarilo implementáciou vlastných procesorov ešte viac utužiť ekosystém a navýšiť výkon počítačov. Google sa už v minulosti postaral o vytváranie vlastných TPU jednotiek, no v najbližšej dobe by sme sa mali dočkať produkcie v podobnom meradle, ako v prípade spomínaného čipu M1.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -