Spoločnosť Google pred pár dňami predstavila svoje prvé inteligentné hodinky Pixel Watch, ktoré majú v pláne šliapať po krku aj takým zariadeniam, akými sú napríklad Apple Watch. K dispozícii budú mať vymeniteľné remienky, operačný systém Wear OS 3 a samozrejme množstvo užitočných funkcií.

A hoci bude mať toto zariadenie šialene hrubé rámčeky okolo displeja, jeho okrúhly dizajn chvália aj fanúšikovia konkurenčných produktov. Pokiaľ aj vás napadlo, či sa budú dať Pixel Watch používať spolu s iPhonom, v tomto článku nájdete odpoveď.

Spoločnosť Google bola na svojej jarnej prezentácii v súvislosti s týmto produktom pomerne stručná. Pretože sa má ale zariadenie začať predávať až na jeseň 2022 spolu so sériou smartfónov Pixel 7, je vcelku logické, že sa bližšie podrobnosti budeme dozvedať postupne, alebo ich všetky zistíme o niekoľko mesiacov na ďalšom evente.

Google Pixel Watch a iPhone

Hodinky Pixel Watch budú vybavené operačným systémom Wear OS 3 a spoločnosť Google sľubuje plnohodnotnú kompatibilitu s každým zariadením, ktoré bude mať nainštalovaný aspoň Android 8.0. Táto verzia operačného systému prišla na trh ešte v roku 2017.

V súvislosti s iPhonom je však spoločnosť Google mierne zdržanlivá. Dôvodom je zrejme fakt, že kompatibilitu Pixel Watch neplánuje preniesť aj na jablkové produkty. Je to možno nepríjemne sklamanie, no určite nie nečakané prekvapenie.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Napríklad aj inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 4 podporujú operačný systém Wear OS 3, no takisto ich nemôžete spárovať s iOS. Historicky ide o úplne prvé hodinky s Wear OS od roku 2015, ktoré nedostali podporu pre iPhone. Spoločnosť Samsung pôvodne sľubovala, že ju bude mať každé z týchto zariadení.

Samozrejme, toto všetko sú zatiaľ iba zistenia, ktoré máme z aktuálne dostupných informácií. No a keďže ich zatiaľ nie je moc, existuje pravdepodobnosť, že sa na jeseň všetko zmení. Nechajme sa prekvapiť. Chceli by ste používať Pixel Watch spolu s iPhonom? Dajte nám vedieť do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -