Po tom, akú revolúciu spôsobila spoločnosť Apple na trhu s nositeľnými zariadeniami sa nemôžeme čudovať tomu, že sa jej úspech snažia napodobniť aj iní. Spoločnosť Goolge predstavila svoje inteligentné hodinky Pixel Watch, ktoré budú dostupné na jeseň 2022. A aj keď vyzerajú na prvý pohľad skutočne dobre, zdanie niekedy klame.

Zariadenie má na rozdiel od Apple Watch okrúhly dizajn, po čom roky volajú mnohí fanúšikovia spoločnosti Apple. Technologický gigant z Cupertina využíva naopak klasický obdĺžnikový displej, pretože je presvedčený, že je to tak lepšie z používateľského hľadiska.

Oplatí sa tiež spomenúť, že Pixel Watch dostanú už v základnej verzii telo z nehrdzavejúcej ocele, ktorú môžete mať v Apple Watch len za mastný príplatok a na Slovensku ju z oficiálnej distribúcie dokonca ani nekúpite.

Zariadenie získa aj ľahko vymeniteľné remienky pomocou „zacvakávacieho“ mechanizmu podobne ako Apple Watch. A aj keď to znie všetko fantasticky, jedna vec je obrovským sklamaním.

Displej nepôsobí ako z roku 2022 ale ako z roku 2014 

Hoci sa v súvislosti so zariadením od Google hovorilo, že prinesie revolučný dizajn a displej s extrémne tenkými rámčekmi, čiastočne sa naplnila len tá prvá vec. Zobrazovacia jednotka je síce okrúhla, no spoločnosť Google ju zďaleka nedokázala navrhnúť tak elegantne, ako práve spoločnosť Apple pri siedmej sérii svojich hodiniek.

Na renderoch, ktoré sme mohli vidieť počas prezentácie to samozrejme nie je také jasné, pretože krycie sklo pôsobí, ako by displej končil až pri hrane, kde sa stretáva s nehrdzavejúcou oceľou. Pravda je však taká, že medzi displejom a nerezovým rámom hodiniek je pomerne veľký „mŕtvy“ priestor, ktorý na uniknutých snímkoch nevyzerá dobre.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Trochu nám to dokonca pripomína prvé Apple Watch, ktoré boli predstavené ešte v roku 2014 a s týmto dizajnom sa predávajú do dnešných dní v prevedení Series 3. To ešte stále predstavuje vstupnú bránu do sveta hodiniek od Apple.

Pozrite si tiež video nižšie a napíšte nám do komentára, ako sa páčia Pixel Watch vám. Prekáža vám hrubý rámik, alebo by ste ho dokázali ignorovať?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -