Prakticky celá herná komunita čaká na akékoľvek novinky o hre Grand Theft Auto VI, ktorá je adeptom na najočakávanejšie vydanie za posledné roky. Ako však píše portál Kotaku, v zákulisí štúdia Rockstar Games sa vyskytla súhra problémov, kvôli ktorej sa môže posunúť oficiálne vydanie titulu z roku 2025 na rok 2026.

Hra GTA 6 bola prvýkrát oficiálne oznámená v decembri 2023 prostredníctvom traileru, ktorý nám naznačil, na čo všetko sa môžeme tešiť. Nový diel sa bude odohrávať v legendárnom Vice City, ktoré je fiktívnou verziou amerického Miami na Floride. GTA 6 je vyvíjané na súčasné herné konzoly PlayStation 5 a Xbox, pričom vydanie malo prísť niekedy začiatkom roka 2025. Všetko však môže byť ináč.

Portál Kotaku sa dostal k informáciám, že blížiaci sa príchod pokračovania hernej série GTA je čoraz neistejší. Nedávny tlak na návrat zamestnancov spoločnosti Rockstar do kancelárií údajne situáciu ešte zhoršil, pričom vývojový tím čelí značným komplikáciám. Medzi hlavné dôvody, prečo sa musia vrátiť zamestnanci fyziky do práce sú obavy o bezpečnosť a výslednú kvalitu titulu. Toto však údajne spôsobuje spomalenie vývoja.

Napriek uvedeným prekážkam štúdio Rockstar Games zostáva pozitívne naladené a stále plánuje uvedenie hry na trh na jar 2025. Hoci skoré vydanie zostáva ideálnym scenárom, ako núdzový plán sa zvažuje aj odklad na jeseň 2025, alebo dokonca posun na rok 2026.

A hoci to znie pomerne nepríjemne, netreba zabúdať na fakt, že s podobnými situáciami sme sa v prípade Rockstar Games už v minulosti stretli. To, že sa teda vývoj oneskorí nepovažujeme za prekvapenie, ale skôr za „nutnú samozrejmosť“, s ktorou sme už počítali pri prvotnom zverejnení roku vydania. Snáď sa, ale mýlime.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Hry Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition sú dostupné v App Store
Môže ťa zaujímať
- Reklama -