V súčasne dobe si musíme dávať mimoriadne veľký pozor na našu online bezpečnosť, nakoľko nástrahy hackerov čakajú takmer na každom kroku. Dnes sa o tom presvedčil aj slovenský Minister obrany Jaroslav Naď. Vo svojom Facebookovom príspevku informoval verejnosť, že webová stránka Ministerstva obrany čelila kybernetickému útoku.

Incident sa mal odohrať v noci zo štvrtka na piatok a podľa slov ministra šlo o rozsiahly problém. Nakoľko však bolo webové sídlo dostatočne pripravené a Centrum pre kybernetickú obranu Vojenského spravodajstva včasne zakročilo, útočníkom sa nepodarilo získať žiadne dáta.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Jaroslav Naď tiež potvrdil, že hackerom sa nepodarilo nijakým spôsobom poškodiť infraštruktúru a ich IP adresy pochádzali z rôznych kútov sveta.

Minister vo svojom statuse zdôraznil nutnosť posilnenia kybernetickej bezpečnosti v celom rozsahu, pričom na zvýšenú obozretnosť vyzval aj verejnosť.

O celej veci v tejto chvíli nemáme viac informácií, no Naď potvrdil, že boli informované ďalšie relevantné štátne zložky a že celý incident je v súčasnosti predmetom rozsiahleho vyšetrovania. Uvidíme, aký bude jeho výsledok.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -