Spoločnosť Apple v systéme iOS 16 zavádza novú funkciu, ktorú nazýva Rapid Security Response. Jej hlavnou úlohou bude uľahčiť a hlavne zrýchliť zavádzanie nových bezpečnostných aktualizácií na čo možno najväčšie množstvo zariadení.

Vývojári to vymysleli tak, že bezpečnostné aktualizácie sa budú inštalovať automaticky a hlavne nezávisle na štandardných updatoch. Implementácia opráv chýb tak nebude vyžadovať úplne novú verziu operačného systému iOS tak, ako sme na to zvyknutí dnes.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Čo je ešte dôležitejšie, spoločnosť Apple umožní používateľom inštalovať bezpečnostné aktualizácie bez toho, aby o tom vôbec vedeli.

V iOS 16 bude nová funkcia automatických bezpečnostných aktualizácií defaultne zapnutá

V ponuke Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru sa vrámci beta verzie nachádza nová položka „Inštalovať systémové a dátové súbory“, vďaka ktorej sa vám zapnú automatické bezpečnostné aktualizácie nezávisle od aktualizácií systému iOS. To je skrátka vynikajúce a praktické vylepšenie.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

Ako poznamenávajú prvý beta testeri iOS 16, možnosť „Inštalovať systémové a dátové súbory“ je hneď po spustení nového operačného systému aktívna. Pokiaľ ju teda nechcete používať, musíte ju manuálne deaktivovať podľa vyššie opisovaného postupu.

Z nášho pohľadu sa to však neoplatí robiť, pretože online bezpečnosť je najmä v súčasnej situácii mimoriadne dôležitá. A podceňovať ju akýmkoľvek spôsobom sa skrátka nevypláca.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -