HomePod od spoločnosti Apple je obľúbený inteligentný reproduktor, ktorý nemôže chýbať v domácnosti pravého fanúšika. Jeho základná verzia mini, ktorá dokonalo stačí na každodenné používanie a jej zvuk je dostatočne silný a kvalitný na to, aby pohltil celú miestnosť, sa dnes na Slovensku predáva od cca 94,99 €.

Ako ale poznamenáva zahraničný portál Macrumors, už čoskoro by sme sa mohli dočkať väčšej a oveľa drahšej verzie, ktorá bude mať až 7″ displej. Ten by prekonal aj 6,7″ uhlopriečku v iPhone 14 Pro Max. S touto informáciou prišiel ako úplne prvý známy analytik spoločnosti Apple Ming-Chi Kuo.

Vo svojom krátkom príspevku konkrétne napísal, že cieľom spoločnosti Apple je prepojiť HomePod s inými zariadeniami prostredníctvom hlbšej integrácie. Na to však pochopiteľne nestačia len mikrofóny a reproduktory ale je potrebné pridať aj displej, ktorý v súčasnosti malému aj veľkému HomePodu chýba. Apple využíva iba priesvitný plastový kryt, pod ktorým sa nachádzajú farebné LED diódy. Takéto zariadenie by podľa Kua mohlo prísť na trh už v roku 2024 no presný mesiac zatiaľ nepoznáme.

Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort. (Reklama)

Okrem Ming-Chi Kua zdieľa rovnaký názor aj veľmi presný leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Ten ešte v roku 2021 uviedol, že spoločnosť Apple chystá nový HomePod, ktorý by mal mať veľký displej a dokonca aj fotoaparát. Vďaka tomu by tento drobný inteligentný asistent mohol získať úplne nové spôsoby využitia a používateľ by cezeň dokázal uskutočňovať napríklad aj Face Time hovory.

Apple TV a HomePod budú skombinované do jedného produktu 

Koncept HomePod novej generácie s displejom
Zdroj: AppleMagazine

Technologický gigant má podľa únikov pracovať na novom produkte, ktorý bude akýmsi hybridom medzi HomePodom, Apple TV a domácim Hubom. V budúcnosti by sme na ňom mohli vidieť aj vlastný operačný systém HomeOS, na ktorom spoločnosť Apple nepopierateľne pracuje.

Dajte nám vedieť do komentára, či by vám HomePod so 7″ displejom dával zmysel. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory. Z nášho pohľadu ide o vynikajúci nápad no treba sa pripraviť na to, že ak naozaj príde, nebude to žiaden lacný špás. Spoločnosť Apple si za podobné vychytávky veľmi rada necháva zaplatiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -