V rámci našej redakcie vás pravidelne informujeme pred nebezpečnými praktikami a podvodmi, ktoré vás lusknutím prsta dokážu pripraviť o celoživotné úspory. A aj keď sú tieto prípady na Slovensku vo veľkom medializované, zdá sa, že to celkom nestačí. Smutným príkladom je príbeh ženy z Bratislavy, ktorá poslala „vojakovi“ štvrť milióna eur. Informuje o tom Polícia SR.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Ako píšu strážcovia zákona, podvodníci sa už nezameriavajú iba na seniorov, ktorých sa snažia kontaktovať prostredníctvom telefónu a na základe zámienky (falošný lekár, policajt, pracovník pošty) od nich ukradnúť peniaze a šperky ideálne vo fyzickej podobe. Nedávno sa to stalo 88-ročnej žene, ktorej telefonát na tiesňovú linku si môžete prehrať tu.

57-ročná Bratislavčanka prišla o štvrť milióna EUR 

hacker v rukaviciach pred počítačom
Zdroj: Unsplash / Towfiqu Barbhuiya

Internetoví zlodeji už dokážu okradnúť aj oveľa mladších ľudí, medzi ktorých sa po novom žiaľ zaradila aj dôverčivá 57-ročná Bratislavčanka. Tej na sociálnej sieti napísal ešte v novembri 2021 „vojak armády OSN“, ktorý mal údajne slúžiť vo vojenskom tábore v Jemene.

Prostredníctvom internetovej komunikácie nadviazal podvodník so ženou online komunikáciu a presvedčil ju, aby mu poslala peniaze prostredníctvom elektronického bankovníctva. Tá to žiaľ urobila a do konca roka 2022 prišla o finančné prostriedky vo výške až 250 000 €. Čítate správne.

Žena sa o vojakovi, ktorý mal mať syna študujúceho v Škótsku zmienila aj svojmu partnerovi, no časť s odosielaním finančných prostriedkov zamlčala. Všetko to trvalo až do januára 2023, kedy si 57 ročný žena uvedomila, že sa stala súčasťou podvodu.

Okamžite teda zamierila na policajné oddelenie, kde podala trestné oznámenie. Pravdepodobnosť, že uvidí svoje peniaze je ale v týchto prípadoch minimálna. Celú vec majú v rukách vyšetrovatelia.

Upozornite svojich blízkych. Nie je to nič výnimočné

anonymous hacker pod maskou
Unsplash / Tarik Haiga

Aj týmto článkom chceme apelovať na vás, aby ste pred podobnými praktikami ochránili svojich blízkych, predovšetkým tých vo vyššom veku. Podvodníci sa vydávajú za vojakov, pilotov či zdravotníkov, no pravda je taká, že ide len o dokonalé ilúzie, ktorým ľudia naletia a prichádzajú aj o stovky tisíc eur.

Príbeh 57 ročnej ženy nie je ojedinelý a podobných prípadov sú v našej krajine stovky ak nie tisícky. Buďte preto obozretní.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovákom chodí podvodný e-mail, ktorý je lákavé otvoriť. Určite však neklikajte na prílohu a ani naň neodpovedajte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -