Nie je mesiaca, kedy by sme na našom webe neinformovali o internetových, telefonických alebo SMS podvodoch, ktoré sa v poslednom období na Slovensku rozšírili ako huby po daždi. Najzraniteľnejší sú v týchto situáciách tí najstarší. O poslednom prípade informovala Polícia SR na svojej Facebookovej stránke.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Policajti konkrétne zverejnili autenticky telefonát 88-ročnej seniorky na linku 158, ktorú podvodníci okradli o všetky úspory aj šperky. Policajtom so smutným hlasom hovorí, že už nemá ani cent.

Celý podvod sa odohral v Bratislave, kde zlodeji volávajú na pevné linky, pri ktorých je pravdepodobnosť, že ich budú dôchodcovia používať. Počas celého hovoru sa 88-ročnej Slovenke vyhrážali, že jej hrozí nebezpečenstvo, pričom využili legendárnu zásterku „falošného policajta“.

Seniorka žiaľ na tieto podvodné praktiky naletela a zlodejom odovzdala finančnú hotovosť vo výške niekoľkých tisíc Eur. Okrem toho však pridala aj zlato či šperky. Celý balík vhodila do koša v blízkosti známeho nákupného centra a o niečo neskôr sa po ňom zľahla zem. Keď zavolala policajtom, bolo už neskoro.

Policajti zdôrazňujú, že hoci aj oni sami upozorňujú pred podobnými podvodnými konaniami verejnosť, evidentne to nestačí a ku podobným podvodom stále dochádza. Ak teda poznáte vo svojom okolí staršiu osobu alebo seniora, upozornite ju, nech si dáva pozor. Nikdy totiž neviete, komu zlodeji zavolajú zajtra.

Polícia zverejnila aj druhý telefonát, v ktorom ukázali správnu reakciu na takýto podvod

Vyššie opisovaný prípad je samozrejme veľmi smutný, no dobrou správou je, že takto nedopadá každý senior, ktorému podvodníci zavolajú.

Polícia SR totiž zverejnila aj druhú nahrávku, kde je zachytená absolútne správna reakcia na podobné praktiky.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Zdajú sa vám AirPods Max drahé? Tieto stoja viac ako 88 tisíc eur
Môže ťa zaujímať
- Reklama -