Jeremy Clarkson, ktorý sa preslávil najprv prostredníctvom relácie Top Gear a neskôr v The Grand Tour spolu so svojimi kolegami Jamesom Mayom a Richardom Hammondom, konečne prezradil dôvody, prečo druhá menovaná relácia končí. Tie sa spájajú do veľkej miery s osobným zdravím, vyčerpávajúcou povahou relácie a meniacim sa prostredím automobilov, najmä v súvislosti s nástupom elektrických vozidiel. Informoval o tom Variety.

Clarkson poskytol rozhovor pre redakciu The Times, v ktorom odpovedal na otázku, či je schopný pokračovať vo fyzicky náročnej šou. Otvorene pritom priznal, že jeho vek a úroveň kondície sú pre natáčanie The Grand Tour limitujúcimi faktormi „Táto šou je nesmierne fyzicky náročná, a keď ste neschopný, tučný a starý, čo ja som…“. Clarkson tiež prezradil, že spolu so svojimi kolegami preskúmal prakticky všetky možné automobilové dobrodružstvá a tak vymýšľať stále niečo nové je čoraz náročnejšie.

Napriek tomu to ale ešte stále neznamená definitívny koniec The Grand Tour, nakoľko fanúšikovia tejto série sa môžu tešiť na ďalšie dve špeciálne epizódy.

Jedna by mala mať premiéru už v priebehu najbližších týždňov a tá druhá, ktorá sa natáčala v Zimbabwe, sa objaví koncom roka 2024, alebo začiatkom roka 2025. Portál The Variety tiež upozorňuje, že v súvislosti s The Grand Tour sa špekuluje o pokračovaní s novou zostavou moderátorov. Ide však o neoficiálne a hlavne nepotvrdené informácie. Navyše, každý si pamätá, ako dopadol Top Gear po tom, čo z neho odišli Clarkson, Hammond a May.

Clarkson zrejme nie je veľkým fanúšikom elektrických vozidiel 

Jeremy Clarkson a Richard Hammond v žilinskom podniku Trezor - svetapple.sk
Jeremy Clarkson a Richard Hammond v žilinskom podniku Trezor – svetapple.sk

Zaujímavé je tiež to, že významnú úlohu pri Clarksonovom rozhodovaní zohráva aj jeho názor na súčasný stav automobilovej techniky. Vyjadril nedostatok nadšenia pre elektrické vozidlá a prirovnal ich k domácim spotrebičom.

Dôvodom má byť fakt, že ponúkajú nedostatočné množstvo vzrušenia a pôvabu, čo naznačuje, že éra napínavých automobilových šou možno ustupuje tlmenejšiemu záujmu, ktorý sa hodí skôr do printových médií než do dynamického televízneho programu.

Napriek tomu, že sa Clarkson stiahol z automobilových šou, z očí verejnosti neodchádza. Naďalej píše svoj stĺpček s recenziami áut pre Sunday Times a podieľa sa na populárnom seriáli Amazonu „Clarksonova farma„. Okrem toho moderuje novú sériu „Kto chce byť milionárom?„, ktorá bude mať premiéru na ITV1 koncom januára. Moderovanie teda ešte nezavesil na klinec.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple chystá vodeodolný iPad. Kedy príde na trh?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -