Spoločnosť Apple sa preslávila svojim jedinečným prístupom ku dizajnu. Ten ide spolu s funkciou produktu ruka v ruke a vytvára tak vizuál, ktorý obľubujú miliardy ľudí po celom svete.

Ako iste viete, jeden z najdôležitejších produktov 21. storočia bol pre Apple práve iPod. Hoci ho neskôr plne nahradil iPhone a taktiež iPad, práve vďaka hudobnému prehrávaču mohlo Apple pracovať na ďalších zariadeniach, pomocou ktorých zmenilo celý technologický priemysel.

- Reklama -

Dnes žiaľ meno „iPod“ prežíva len v podaní zastaralého iPodu Touch 7. generácie, pri ktorom máme pocit, že sú jeho dni už navždy spočítané.

Čo však keby sa v Apple zamysleli nad veľkolepým návratom tohto produktu? Áno, hudbu si vieme prehrávať aj z nášho iPhonu ale pocit používať „luxusný“ MP3 prehrávač to nenahradí.

Retro zážitok z počúvania hudby 

Na túto problematiku sa pozrel šikovný dizajnér Andrea Copellino, ktorý prepracoval starý iPod Classic do modernej podoby. Ak by sa začal takýto hudobný prehrávač predávať v roku 2021 a Apple by zaň pýtalo pokojne aj 500 $, pravdepodobne by to mnohých skalných fanúšikov neodradilo od kúpy.

Andrea použil v prípade dizajnu ploché hrany tak ako to má iPhone 12 Pro alebo iPhone 13 Pro. Zariadenie má rám z nehrdzavejúcej ocele no na jeho šasi môžeme vidieť aj matné sklo.

Spredu sa potom jednoduché používateľské rozhranie ovláda skrz veľký farebný displej a dotykové koliesko pod ním. Predný alebo zadný fotoaparát by ste tu hľadali len márne a do zariadenia by sa zrejme zmestil poriadny akumulátor, keďže jeho hrúbka pôsobí mohutným dojmom.

Zatiaľ žiaľ neexistujú žiadne správy o tom, že by sa Apple chystalo oživiť iPod Classic. Na strane druhej, pokiaľ by firma prišla s takýmto „retro“ zariadením, určite by sme neboli proti.

Čo hovoríte na dizajn vy? Páči sa vám alebo nie? Dajte nám vedieť do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.