Pravdepodobne si sa už aj ty stretol s otravným telefonátom, v rámci ktorého sa ti cudzia osoba na druhej strane linky pokúšala predať nejaký produkt alebo službu, o ktorú si nejavil záujem.

Tieto nevyžiadané predajné volanie zaberajú čas, rušia nás pri sústredení a hlavne ich väčšina ľudí považuje za úplne zbytočné. Aj preto sa rozhodol slovenský operátor O2 konať, pričom nie je jediný.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Práve v týchto dňoch sa v jeho mobilnej apke „Moje O2 SK“ pre iOS a Android objavila nová funkcia Nevolajte mi, pomocou ktorej môže zákazník blokovať marketingové hovory. Rovnako tak by však toto vylepšenie malo doraziť aj do apeik operátorov Radosť a Tesco Mobile.

Nový nástroj naberie maximálnu účinnosť až v auguste, kedy prevádzkovatelia marketingových hovorov budú môcť ľuďom telefónovať len z vopred stanovenej predvoľby. Pomocou tohto triku bude možné rozpoznať, ktoré telefonáty sú súčasťou marketingu, a ktoré sú bežné telefónne hovory medzi ľuďmi.

Operátor O2 dokonca minulý rok uskutočnil prieskum, v rámci ktorého zistil, že zákazníkov takáto marketingová komunikácia doslova otravuje a neznáme čísla dvíhajú len pre istotu, nakoľko sa telefonát vždy môže týkať práce, rodinných záležitostí a podobne.

V drvivej väčšine prípadov je ale na druhej strane otravný človek, ktorého zložíme behom niekoľkých sekúnd.

Už čoskoro aj Tesco Mobile

Tesco Mobile na iPhone 6S v ruke
Zdroj: Red5 Creative

Ako sme napísali vyššie, okrem operátora O2 zaradil túto funkciu do svojej mobilnej apky aj operátor Radosť. Už čoskoro si ju však budú môcť užívať aj zákazníci Tesco Mobile, ktorí majú takisto svoju mobilnú aplikáciu. Ak si funkciu Nevolajte mi aktivuješ dnes, platiť začne pribižne o mesiac, presnejšie 1. augusta.

Práve od tohto dátumu budú musieť prevádzkovatelia marketingových volaní používať len vopred stanovenú predvoľbu, ktorá sa dá aktívne blokovať. Skvelý a jednoduchý nápad, čo povieš?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -