Spoločnosť Apple urobila v novembri minulého roka veľký krok, keď celému svetu oznámila pomerne nečakanú správu. Vôbec po prvýkrát umožní svojim používateľom vykonávať domáce opravy zariadení za pomoci originálnych náhradných dielov, dostupných v špeciálnom internetovom obchode. Tí šikovnejší teda nebudú musieť navštevovať autorizovaný servis, ktorý si často účtuje vysoké poplatky za prácu.

A aj keď táto správa obletela celý svet, technologický gigant si dáva so zavedením programu na čas. Už pôvodne avizoval, že nové služby budú k dispozícii niekedy v roku 2022 a aj to zatiaľ len pre obyvateľov USA. Neskôr by sa ale mali rozšíriť ďalej do sveta. Pretože však Apple svoj program do dnešných dní nespustil, výhody sa chytá konkurencia, ktorá takisto nastupuje na „tento vlak“.

Google aj Samsung budú spolupracovať so spoločnosťou iFixit

Ako uvádza portál Macrumors, spoločnosť Google oznámila partnerstvo so známym servisom iFixit, ktorého cieľom je sprístupniť opravy smartfónov Pixel vo vybraných regiónoch aj bežným používateľom.

V praxi to bude znamenať, že od konca roka budú originálne diely pre zariadenia Pixel k dispozícii na webovej stránke iFixit, pričom sa to bude týkať produktovej rady Pixel 2 až Pixel 6 Pro. Google tiež avizoval, že náhradné diely ponúkne aj pre všetky budúce modely.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Nový program bude zo začiatku spustený v Spojených štátoch, Spojenom kráľovstve, Kanade, Austrálii a krajinách Európskej únie, kde sa predávajú smartfóny od Google.

Medzi jednotlivé komponenty, ktoré si budú môcť zákazníci takýmto spôsobom zakúpiť, patria napríklad batérie, displeje, fotoaparáty atď… V prípade záujmu si bude môcť zákazník zaobstarať aj špeciálny set so súpravou nástrojov potrebných na servis od spoločnosti iFixit.

Dôležité je tiež podotknúť, že podobným smerom sa bude uberať aj Samsung. Ten bude takisto spolupracovať so spoločnosťou iFixit. Spoločne tiež vzniknú rozsiahle návody a dokumentácia, aby si každý človek mohol všetko potrebné vymeniť aj sám. Sme zvedaví, kedy tento program spustí aj spoločnosť Apple. Konkrétny dátum zatiaľ zverejnený nebol.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -