Spoločnosť Tile nedokázala ochrániť jedinú vec, ku ktorej sa nemal nikto nikdy dostať. Ako informuje správa z 404 Media, hackeri získali prístup k interným nástrojom spoločnosti, ktoré sú určené na spracovanie žiadostí o údaje o polohe pre políciu. Ide o obrovský problém.

Kybernetickí zločinci totiž získali prístup citlivým informáciám zákazníkov spoločnosti Tile, medzi ktorými boli také detaily, ako ich mená, adresy, e-mailové adresy ši dokonca telefónne čísla. Life360, pod ktorú Tile patrí, navyše o tomto hackerskom útoku neinformovala verejnosť, až kým ju s tým nekonfrontovala spoločnosť 404 Media. Tá sa o útoku dozvedela priamo od jedného z hackerov.

Spoločnosť Life360 však medzičasom všetko napravila a zverejnila oficiálnu správu o tom, ako sa ju hackeri pokúšali vydierať. Kompetentní na základe toho okamžite zahájili vyšetrovanie, ktoré odhalilo neoprávnený prístup k platforme zákazníckej podpory Tile.

Prípad dopadol dobre, no Tile si neurobil domácu úlohu

Tile Mate prívesok na kľúče a lokátor v jednom
Zdroj: Tile

Medzi ukradnutými údajmi sa nachádzali aj identifikačné čísla zariadení, no našťastie nie najcitlivejšie dáta, ako sú informácie o číslach kreditných kariet, heslách alebo údajoch o aktuálnej polohe. V tomto smere sa dá teda napísať, že útok dopadol relatívne bez škôd.

Každopádne je celý tento incident alarmujúci, nakoľko hacker využil na prístup do systému údaje, ktoré pochádzali od bývalého zamestnanca spoločnosti Tile. Taktiež si mohol vyhľadať zákazníkov podľa telefónneho čísla, vrátane časti nástroja umožňujúcej vyhľadávanie v histórii polohy.

Na záver sa hodí už len konštatovanie, že aj keď situácia nedopadla tak závažne, v Tile si nesplnili svoju základnú domácu úlohu, ktorá je napríklad pri konkurenčnom AirTagu od spoločnosti Apple prioritou číslo jedna. Problémom sledovacích zariadení je paradoxne to, že nás neustále sledujú a preto firmy, ktoré ich vyvíjajú a predávajú musia vynaložiť maximálnu snahu na zabezpečenie toho, aby sa ku týmto dátam nikto iný nemohol dostať.

V Tile to, ale podcenili, nepoužili dostatočne ochranné procesy a dopadlo to takýmto škandálom. Snáď sa teda nič podobné nezopakuje.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AirTag obsahuje chybu, ktorá môže ohroziť používateľov. Ak nejaký nájdete, toto určite nerobte!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -