Pred týždňom svet obletelá správa o tom, že Mafia II dostane „remaster“ a dočká sa lepšej grafiky. Dnes sa objavili prvé videá, ktoré novú verziu hry ukazujú „v plnej paráde“. Žiaľ, hoci sa po vizuálnej stránke posunula vpred, určite to nie je žiaden zázrak…

Mafia II Definitive Edition vs. originálna verzia.

Mafia II je klasika, ktorá nadväzuje na absolútnu legendu, Mafia I (2002). Druhé pokračovanie bolo predstavené v roku 2010, takže sami musíte uznať, že už od vtedy prešlo dosť času. Mám v čerstvej pamäti, ako som hru hral v tom istom roku a jej grafika ma ohúrila. Na tú dobu bola jednoducho vydarená.

Dnes je však rok 2020 a hry sa v tejto oblasti posunuli ďaleko vpred. Technológie ponúkajú vyšší výpočtový výkon a grafické spracovanie sa čoraz viac približuje realite. Krásnou ukážkou je Neural Engine 5, ktorý bol prezentovaný na prototype hernej konzoly PS5. Späť však k téme.

Akonáhle nám vývojári oznámili, že Mafia I bude kompletne prepracovaná a Mafia II a III dostane remaster, veľmi sme sa potešili. Predsa len sa jedná o úplnú klasiku s českými koreňmi, ktorú si môžete zahrať napríklad aj na Macu. Dnes sa na internete objavilo video vylepšenej verzie (Definitive Edition) a podľa nás sa ani zďaleka nechytá na tohtoročný remaster Call of Duty Modern Warfare 2 (pôvodne z roku 2009).

Mafia II Definitive Edition vs. originálna verzia. Grafika vás neohúri...
Mafia II Definitive Edition vs. originálna verzia. Grafika vás neohúri…

Na videu môžeme vidieť kvalitnejšie textúry, lepšiu prácu svetla a celkovo „ostrejšie“ zábery. Vo výsledku na nás ale Mafia II stále pôsobí ako 10-ročná hra, ktorá by bola vhodná možno aj pre súčasné mobilné zariadenia (nie len pre počítače). Je to iba náš subjektívny názor a budeme radi, keď sa nám k tomu v komentároch vyjadríte aj vy. Nemôžeme očakávať zázraky ale myslíme si, že sa vývojári mohli posnažiť aj trochu viac…

Prečítajte si tiež  Mafia III odkrýva 20 minútový gameplay!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.