Spoločnosť Meta, ktorú vedie Mark Zuckerberg sa rozhodla predstaviť skoro plnohodnotnú alternatívu za sociálnu sieť X (Twitter), ktorú koncom minulého roka kúpil najbohatší muž planéty Elon Musk.

Ešte v júli 2023 preto Meta predstavila úplne novú sociálnu sieť Threads, ktorá síce zaujala aj Slovákov, no žiaľ v Európe sa nedala používať ani cez VPN služby. Dôvodom tohto rozhodnutia boli rôzne obmedzenia, nariadenia a zákony EÚ, ktoré musela spoločnosť Meta v prvom rade vyriešiť. Zdá sa, že sa jej to konečne podarilo a preto Threads oficiálne vstupuje aj na náš trh.

Samotná sociálna sieť má rôzne pravidlá, o ktorých by ste mali vedieť. Založená je predovšetkým na krátkych správach, ktoré by nemali byť dlhšie ako 500 znakov. Rovnako však používatelia môžu pridávaj aj obrázky či videá kratšie, ako päť minút.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Pokiaľ ste už informácie o sociálnej sieti Threads študovali, určite vám neuniklo, že je priamo prepojená so sociálnou sieťou Instagram. Do svojho účtu sa preto dostanete priamo cez svoje Instagram meno a heslo.

To, čo však už asi netušíte je, ako dostať pozvánku do Threads. Hneď na začiatku vás potešíme, že nejde o nič komplikované, ako pri Clubhouse. Práve naopak. Celý proces je veľmi jednoduchý a zvládnete ho za pár sekúnd.

Aby sme nechodili okolo horúcej kaše, otvorte si aplikáciu Instagram a kliknite na klasické vyhľadávacie pole. Do toho napíšte slovo „ticket„, na základe čoho sa vám v pravom hornom rohu riadka, do ktorého píšete zobrazí ikona malého ružového lístka.

Pozvánka do sociálnej siete Threads
Zdroj: SvetApple

Akonáhle na tento lístok kliknete, ukáže sa vám moderná animácia 3D karty, ktorej súčasťou sú informácie o spustení (14.12.2023) spolu s názvom vášho účtu či QR kódom.

V spodnej časti lístka / vstupenky sa potom nachádza tlačidlo, pomocou ktorého si viete nastaviť upozornenie na spustenie Threads na našom území.

My ešte dodáme, že aplikáciu Threads sa nám už podarilo cez App Store / Google Play aj nainštalovať a normálne nám funguje. K dispozícii je podľa dostupných príspevkov len pár desiatok minút.

Threads vystrelila, no potom ju čakalo vytriezvenie 

Uvidíme, ako sa bude sociálnej sieti Threads na našom území napokon dariť. Tesne po jej spustení sa objavili informácie, že vďaka viac ako 150 miliónom stiahnutiam prekonala hneď niekoľko rekordov vo svojej úspešnosti.

Prečítajte si tiež  Vyhrali ste iPhone 13 Pro za 2 € na Instagrame? Poradíme vám, ako sa tohto spamu zbaviť

Netrvalo, ale dlho a prvotný ošiaľ poklesol na oveľa nižšie a triezvejšie čísla, nakoľko nie každý, kto si Threads stiahol začal byť na sociálnej sieti aj automaticky aktívny.

Na druhej strane však išlo o jav, ktorý sa dal očakávať. Stačí si spomenúť na to, ako vyletela sociálna sieť Clubhouse v čase pandémie koronavírusu a dnes sa na ňu pomaly, ale isto zabúda, pretože ju skoro nikto nepoužíva.

Dôvodom je aj fakt, že sociálnu sieť rýchlo skopírovali veľkí konkurenti, ktorí do svojich platforiem pridal prakticky rovnaké funkcie. Pekným príkladom je práve Twitter, ktorý sa neskôr premenoval na X. Každopádne Threads držíme v Európe palce. X si totiž zaslúži plnohodnotnú konkurenciu.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -