Spoločnosť Samsung pred pár týždňami predstavila svoj nový 200 Mpx snímač pre mobilné zariadenia, no prvým výrobcom, ktorý ho pridal do svojho smartfónu bola Motorola. A aj keď by sa mohlo zdať, že Samsung bude nasledovať, nie je to pravda. Druhé miesto obsadí iná značka, ktorá pochádza z Číny. Konkrétne pôjde Xiaomi a jej smartfón 12T Pro. O všetkom nás informoval portál Gizmochina.

Ako píše zahraničné médium, Xiaomi 12T Pro by mal byť vlastne rebrandovaný Redmi K50 Ultra s niekoľkými drobnými zmenami. Francúzska publikácia Phonandroid medzičasom zdieľala aj prvý reálny obrázok, ktorý zachytáva toto zariadenie zo zadnej strany.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ide konkrétne o detail zadnej šošovky fotoaparátu, na ktorej môžete vidieť nápis 200 MP. Ten značí počet megapixelov, ktorý by mal ponúkať obrovský snímač.

200 Mp snímač na zariadení Xiaomi 12T Pro
200 Mp snímač na zariadení Xiaomi 12T Pro (foto: Phonandroid)

Fotoaparát by mal dodať Samsung. Apple bude v roku 2022 po stránke čísel zaostávať 

Portál Gizmochina sa domnieva, že samotný snímač dodá aj v tomto prípade spoločnosť Samsung, pričom pôjde o technológiu ISOCELL HP3.

Samsung ISOCELL HP3 - snímač s rozlíšením 200 megapixelov, ktorý príde do predaja v roku 2023
Zdroj: Samsung

Tá ponúka pixely s veľkosťou 0,64 µm pri rozmeroch 1/1,22 palca. Snímač by mal byť vďaka funkcii Pixel Binnig schopný fotiť aj v rozlíšení 50 Mpx alebo 12,5 Mpx.

Len pre predstavu, zatiaľ čo maximálne rozlíšenie iPhonu 13 Pro je 12 Mpx, nástupca by mal mať 48 Mpx. Samsung je teda po stránke čísel niekde úplne inde. Vysoké rozlíšenie je však nevýhodou v tmavších svetelných podmienkach, čo potvrdili aj prvé dojmy z iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max.

Kamerový systém a Notch v iPhone 14 Pro
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Tento krok teda môžeme považovať viac za marketingový ťah ako reálne prínosnú funkciu. Na strane druhej, možno sa nájde niekto, kto dokáže oceniť takéto vysoké rozlíšenie. Bežnému človeku ale stačí pokojne aj 12 Mpx. Platí to pre iOS aj Android.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -