Niekedy máme pocit, že sa výrobcovia smartfónov už načisto zbláznili. Nie je to tak dávno, čo sme vám predstavili 200 Mpx fotoparát od Samsungu, ktorý by mohol byť nasadený už začiatkom roka 2023 v smartfóne Galaxy S23. Ako však avizuje Gizmochina, nepôjde o prvé zariadenie, ktoré používateľom ponúkne toto šialene vysoké, a povedzme si na rovinu, že aj trochu zbytočné rozlíšenie. Predbehne ho úplne iný výrobca.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Konkrétne pôjde o spoločnosť Motorola, ktorá má predstaviť svoj model Moto X30 Pro / Motorola Edge 30 Ultra. Práve toto zariadenie by malo byť vybavené 200 Mpx zadným fotoaparátom a ďalším špičkovým hardvérom.

Motorola ponúkne špičkový hardvér 

Takto by mal vyzerať nový smartfón od Motoroly s 200 Mpx rozlíšením fotoaparátu
Takto by mal vyzerať nový smartfón od Motoroly s 200 Mpx rozlíšením fotoaparátu (foto: GSM Arena)

Spomenieme iba gigantický 6,8″ OLED displej s FHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou až 144 Hz. Len pre porovnanie, iPhone 13 Pro z roku 2021 ponúka maximálnu obnovovaciu frekvenciu „len“ na úrovni 120 Hz.

Aby toho nebolo málo, v smartfóne sa bude nachádzať aj výkonný procesor Snapdragon 8+ Gen 1 a 16 GB RAM (LPDDR5).

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Čo sa týka pamäte, základné interné úložisko postavené na technológii UFS 3.1 dostane až 512 GB a o výdrž batérie sa postará obrovský 5 000 mAh akumulátor spolu s podporou šialene rýchleho 125 W nabíjania. Ak si to opäť porovnáme s konkurenčným iPhonom 13 Pro Max, ten má k dispozícii 4353 mAh a maximálny výkon nabíjania na úrovni 27 W.

Predstavenie 

Motorola a jej 200 Mpx fotoaparát
Zdroj: Notebookcheck

No a ak vás zaujíma, kedy Motorola odhalí svoj smartfón Moto X30 Pro / Motorola Edge 30 Ultra, odpoveď je úplne jednoduchá. Podľa zahraničných únikov by to mohlo byť už 11. augusta 2022 čo znamená, že prvý 200 Mpx snímač v smartfóne uvidíme už o pár dní.

V súčasnosti ešte nepoznáme mnohé detaily ani technické špecifikácie, no to čo nás v tomto prípade zaujíma je najmä využiteľnosť. Používať takéto rozlíšenie v smartfóne je totiž podľa všetkého viac marketingový ťah ako reálne funkčná vymoženosť, no možno sa nájde niekto, kto si myslí pravý opak. Dajte nám vedieť do komentára, aký je váš názor na tento krok spoločnosti Motorola. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -