Aj keď technologický priemysel sužuje kríza, ktorá súvisí s problémami v dodávateľských reťazcoch a nízkym dopytom zo strany zákazníkov, sú firmy, ktorým sa darí. Jedna z nich je Apple, ktorá dosahuje vysoké predajné čísla vďaka svojmu vydarenému iPhonu 13 a iPhonu 13 Pro a druhá zase Samsung, ktorá teraz ohlásila finančné výsledky. Fenomenálne čísla dosiahol juhokórejský gigant aj vďaka akútnemu nedostatku čipov, ktoré vyrába.

Spoločnosť Samsung Electronics zverejnila finančné výsledky, ktoré sú označované za rekordné. Správa odhalila, že konsolidované tržby v období od apríla do júna 2022 predstavovali až 77 biliónov wonov, čo je v prepočte zhruba 59,2 miliardy amerických dolárov. Z tohto obratu predstavoval konsolidovaný prevádzkový zisk 14 biliónov wonov a teda 10,76 miliardy amerických dolárov-

O 22 % vyšší obrat ako minulý rok 

čierny samsung galaxy S21 Ultra s podporou 5G pripojenia a krabičkou
Zdroj: Unsplash / Anh Nhat

Aj keď sú tieto čísla na prvý pohľad nižšie v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom, v skutočnosti môžeme hovoriť o obrovskom úspechu. Pokiaľ ich totiž budeme porovnávať na ročnej báze, zistíme, že Samsung zvýšil svoje tržby v druhom štvrťroku 2022 o 22 % a zisk o veľmi príjemných 12 %.

Prečítajte si tiež  Video: Takto Samsung pred piatimi rokmi trolloval Apple

Do budúcnosti chce Samsung posilniť svoju pozíciu na trhu prémiových smartfónov, ako aj vo výrobe SoC čipov, ktorých je vo svete nedostatok. Úplný rozpis finančných výsledkov sa očakáva koncom júla. Podrobné čísla nám odhalia, kde sa Samsungu darilo najviac. Analytici sa však zhodujú, že za to môže práve produkcia procesorov, ktorej sa táto firma aj dnes vo veľkej miere venuje.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -