Najpopulárnejšie streamovacia služba sa čím ďalej tým viac dostáva do problémov. Po ohlásení kvartálnych výsledkov, ktoré boli viac než pod očakávaniami musí spoločnosť čeliť ďalším komplikáciám. Akcie Netflixu upadli o viac ako 30%, konkurencia stúpa a firma preto pristúpila k prepúšťaniu a rušeniu obsahu.

Prečítajte si tiež  Netflix vo veľkom prichádza o predplatiteľov. Firma to chce riešiť nepopulárnym riešením

Phil Rynda, ktorého oficiálny titul je (alebo lepšie povedané bol) riaditeľ kreatívneho vedenia a vývoja animácie Netflixu, bol prepustený spolu s niekoľkými svojimi zamestnancami. Dôsledkom toho sa obsah pre deti a rodinu na službe rapídne zmení. Seriály, ktoré ťažili z veľkého ohlasu a chvály kritikov, sa neobnovujú a niekoľko vysokoprofilových projektov bolo bez okolkov zrušených.

Medzi zrušené projekty patrí dlho odkladaná adaptácia obľúbeného komiksového seriálu Jeffa Smitha s názvom „Bone„, ktorá bola ohlásená ešte v roku 2019. Na zozname zrušených seriálov sa ocitol aj animák „Twits“ a mali by nasledovať ďalšie projekty pod záštitou Netflix Animation. Výpovede sa dočkali aj niekoľkí producenti so svojimi tímami, ktorí otvorene kritizovali prístup firmy.

Zdroj: Netflix

Spoločnosť si je dobre vedomá, že ak chce vykompenzovať straty a dotiahnuť škody vo výške 54 miliárd dolárov, musí začať konať. Najlogickejším krokom je preto zrušenie alebo aspoň obmedzenie štruktúr v rámci animovaného obsahu, v ktorom nedokáže konkurovať velikánovi v podobe Disney+.

Či sa okresávanie obsahu bude týkať aj ďalších radov spoločnosti je zatiaľ otázne, aj keď vysoko pravdepodobné. Fanúšikovia očakávaných seriálov Netflixu ako Stranger Things alebo The Umbrella Academy sa však nemusia báť. V najbližších mesiacoch chce služba stavať práve na osvedčených značkách, ktoré by sa mali zaslúžiť o vyrovnanie deficitu zisku.

Prečítajte si tiež  Disney+ konečne ohlásilo dátum príchodu na Slovensko. Kedy dorazí očakávaná služba?

Čo si o postupe Netflixu myslíte vy? Budete si službu predplácať alebo dáte prednosť konkurencii ako HBO Max alebo Disney+, ktorá dorazí na Slovensko už 14. júna? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJWRAP
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.