Každý štvrťrok vás informujeme o tom, ako Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb zverejňuje porovnanie najlacnejších produktov slovenských mobilných operátorov. Tieto produkty musia spĺňať kritéria takzvaných produktových košov, ktoré sú definované BERECom a uplatňované v štúdiách spoločnosti Empirica.

Slovenský regulačný úrad definuje produktové koše, ako dátové služby alebo kombinácia dátových a hlasových služieb. Následne sú analyzované ceny mesačných (30 dňových) ponúk.

Rovnako však môžu byť ceny niektorých produktov platné len na štyri týždne (28 dní). V takomto prípade úrad cenu v tabuľke nižšie zvýšil alikvotne o dva dni.

Produktové koše, ktorú úrad analyzuje: 

 1. kôš = 1 GB dát bez volaní
 2. kôš = 5 GB dát bez volaní
 3. kôš = 10 GB dát bez volaní
 4. kôš = 20 GB dát bez volaní
 5. kôš = 50 GB dát bez volaní
 6. kôš = 1 GB dát plus 30 volaní (50 minút)
 7. kôš = 5 GB dát plus 30 volaní (50 minút)
 8. kôš = 10 GB dát plus 100 volaní (188 minút)
 9. kôš = 20 GB dát plus 30 volaní (50 minút)
 10. kôš = 20 GB dát plus 300 volaní (577 minút)
 11. kôš = 50 GB dát plus 100 volaní (188 minút)
 12. kôš = 50 GB dát plus 300 volaní (577 minút)

Uvedené produktové koše sú nastavené tak, aby čo najhodnovernejšie zodpovedali ponukám, ktoré s vysokou pravdepodobnosťou používate aj vy.

Jediným upozornením je fakt, že počet volaní nezodpovedá počtu prevolaných minút. Presné minúty sa nachádzajú v zátvorke.

Najviac výhodných ponúk má 4ka (SWAN). Dobre je na tom aj O2

Pokiaľ sa pozrieme na to, ktorý slovenský operátor má absolútne najviac výhodných balíkov, tak ním je 4ka (SWAN). Zákazníkom ponúka až 8 najvýhodnejších produktových košov, pričom tie sú zamerané predovšetkým na mobilné dáta.

My len zdôrazníme, že 4ka bude môcť najbližšie tri roky využívať 4G sieť operátora Orange Slovensko. Vďaka tomu bude ešte atraktívnejšia aj v končinách, kde mal doposiaľ operátor horšie pokrytie.

Na druhom mieste sa nachádza potom operátor O2 Slovakia, ktorý je len o jednu priečku horší. Z ponuky produktových košov obsadil až sedem miest, pričom najviac sa mu darilo v kombinovaní dátových služieb a volaní.

Slovenský regulačný úrad
Zdroj: Slovenský regulačný úrad

Orange Slovensko má slušnú ponuku, Slovak Telekom sklamal 

Na treťom mieste sa nachádza operátor Orange Slovensko, ktorý získal stále veľmi slušných 5 produktových košov a na štvrtom mieste je potom Slovak Telekom, ktorý má „najvýhodnejšiu“ len jednu ponuku a aj o tú sa delí s operátorom Orange Slovensko.

Prečítajte si tiež  JBL Tune 130NC sú vo výraznej zľave. Ani drahšie AirPods sa na ne nechytajú
Reklama
Reklama

Uvidíme, ako zhodnotí Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb tretí kvartál 2023, keď bude opäť porovnávať ponuky slovenských operátorov. Dajte nám vedieť do komentára, ktorému z nich ste verní vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

1 komentár

 1. No 4ka… skuste mat v iphone fyzicku orangu sim a esim 4ky. A pochopite, ze mat 8 najvyhodnejsich ponuk nie je vzdy najvyhodnejsie…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here