Gigant na poli streamovacích služieb si pre užívateľov jablkových zariadení pripravil vítanú novinku. Na iPhonoch a iPadoch dostane aplikácia Netflix podporu pre priestorový zvuk Spatial Audio.

Prečítajte si tiež  Netflix pracuje na vlastnej hernej platforme

Spatial Audio bude dostupné pre všetok kompatibliný obsah na streamovacej službe a to nielen pre prichádzajúci iOS 15, ktorý dorazí už o niekoľko týždňov, ale aj pre užívateľov, ktorí sa rozhodnú zotrvať na iOS 14. Funkciu bude možné sprístupniť priamo v ovládacom centre iPhonu či iPadu, v sekcii ovládania zvuku a slúchadiel.

- Reklama -

Nanešťastie, novú možnosť priestorového zvuku si užijete iba ak vlastníte AirPods Pro alebo high-endové AirPods Max. Spatial Audio by malo pre užívateľov prichádzať postupne, v nadchádzajúcich updatoch aplikácie.

Netflix Spatial Audio

Apple prirovnáva funkciu k filmovému zážitku ako z kina či divadla, pričom k lepšej kvalite a rozloženiu zvukovej stopy dopomáha gyroskop a akcelerometer, zakomponovaný v zariadení.

Je dosť možné, že ďalším krokom v kooperácii Netflixu a Apple sa časom dočkáme aj podpory tejto funkcie v prípade Apple TV 4K. Podpora Spatial Audio pre jablkovú televíziu by predsa len dávala väčší zmysel, keďže drvivá väčšina užívateľov sleduje seriály a filmy práve na televízii. Pre šikovnú čiernu krabičku z portfólia Apple by sa tak objavilo nové lákadlo, ktoré by určite potešilo každého audiofila.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -