Herná konzola PlayStation 5 zažíva vo svete obrovskú popularitu. Zatiaľ čo pred pár mesiacmi ju prakticky nebolo možné kúpiť za rozumnú cenu, dnes sa jej klasická Blue-Ray edícia predáva od 576 € a lacnejšia digitálna edícia od 525 €.

Pokiaľ sa chcete dočítať viac o tom, aký je medzi oboma konzolami rozdiel, pripravili sme si pre vás samostatný článok, v ktorom sme všetko porovnali. Poďme sa ale pozrieť na veľkú aktualizáciu, o ktorej nás informoval zahraničný portál Polygon.

Práve v nej dostal softvér v PlayStation 5 novinky, ktoré ocenia prakticky všetci aktívni hráči. V prvom rade je to prítomnosť hlasového chatu Discord, vďaka čomu sa môžete priamo z konzoly prihlásiť do konverzácie so svojimi kamošmi alebo inými online hráčmi. Všetko, čo musíte urobiť je prepojiť svoj Discord a PlayStation Network účet (zo stránky PlayStation.com, konzoly alebo aplikácie Discord) – ak ste to neurobili v minulosti.

Na základe tohto kroku získate všetky potrebné oprávnenia platformy Discord na to, aby sa dal hlasový chat používať na hernej konzole PlayStation 5. Potom už stačí iba hrať a užívať si dokonalú integráciu.

Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort. (Reklama)

Aby toho nebolo málo, softvérová aktualizácia prináša aj lepší vizuálny výkon na displejoch s rozlíšením 1440p vďaka podpore variabilnej obnovovacej frekvencie, známej pod skratkou VRR.

Práve VRR umožňuje vášmu monitor synchronizáciu jeho obnovovacej frekvencie s frekvenciou hernej konzoly. Vďaka tomu si užijete ešte plynulejší a pôsobivejší herný zážitok.

Ďalšie novinky pre PlayStation 5

PlayStation 5
Zdroj: YouTube / Just Vlad (snímka obrazovky)

Nová aktualizácia softvéru s číslom 7, ktorá bola oznámená ešte vo februári 2023, prináša aj ďalšie vylepšenia, ktoré vás môžu potešiť. Obsahuje napríklad hlasové príkazy, pomocou ktorých viete zachytávať videoklipy priamo počas hrania.

Problémom je ale to, že v súčasnosti ide len o testovaciu verziu funkcie a preto je v stave „náhľadu“ pre používateľov v USA a Veľkej Británii. Na Slovensku si ju veľmi neužijete.

Všetko to funguje maximálne jednoducho. Ak sa vám podarí v hre uskutočniť nejaký husársky kúsok, postačí, keď hernej konzole zadáte hlasový príkaz “Hey PlayStation, capture that,” („Hej, PlayStation, zachyť to,“). Herná konzola vytvorí krátky videoklip, ktorý vám uloží a vy sa ku nemu môžete kedykoľvek vrátiť a zazdieľať ho napríklad na YouTube alebo iných sociálnych sieťach.

Prečítajte si tiež  Za takúto cenu by ho bol hriech nekúpiť. PlayStation 5 kúpite stále vo výhodnej zľave

Klip môže mať až 60 minút

PlayStation 5
Zdroj: Unsplash / Kamil S / Martin Katler (úprava redakcie)

Dôležité je podotknúť, že vy sami si môžete nastaviť dĺžku tohto klipu, ktorý môže mať od 15 sekúnd do 60 minút!

Na to, aby táto funkcia mohla pracovať je potrebné aktivovať hlasové príkazy v systémovej ponuke. Mikrofóny, ktoré sa na ňu používajú sa nachádzajú buď v náhlavnej súprave, ovládači DualSense alebo PlayStation kamere.

Je teda sympatické, že herná konzola PlayStation 5 sa stále vylepšuje a vyvíja. Už teraz sa nevieme dočkať na ďalšie nové funkcie, s ktorými bude hranie najmodernejších titulov ešte väčším zážitkom.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -