PlayStation 5 od spoločnosti Sony je aktuálne najpredávanejšia herná konzola na svete, pričom predaje sú v porovnaní s konkurenčným Xbox Series X približne dvojnásobné. Výrobca sa z tohto úspechu teší a samozrejme nezabúda na používateľov, ktorým prináša pravidelné aktualizácie softvéru. Pokiaľ už vlastníte PS5 aj vy, tu poslednú by ste si mali určite nainštalovať. Sú v nej totiž užitočné vylepšenia.

Samotný softvér nesie kódové označenie „23.02-08.00.00“ a v porovnaní s inými updatmi je aj pomerne veľký. Keď si ho budete chcieť stiahnuť, dokopy má skoro 1,2 GB no keďže bola aktualizácia dlhšiu dobu testovaná, môžete mať istotu, že vám bude fungovať skutočne bez problémov. Do hernej konzoly PlayStation 5 vďaka nej pribudne podpora priestorového zvuku Dolby Atmos, ktorú zužitkujete na všetkých soundbaroch, reproduktoroch, domácich kinách či televízoroch, ktoré ju podporujú. Zážitok z hrania hier tak bude ešte lepší, než doposiaľ.

Stále to však nie je všetko. S novým systémom, ktorý si môžete do PlayStation 5, ktoré kúpite po kliknutí na tento odkaz od 465 € (bežná cena 549 €) nainštalovať získate aj podporu funkcie Remote Play. Tá vám umožní hrať vaše obľúbené hry z herných konzol PlayStation 4 alebo PlayStation 5 na diaľku na vašom mobilnom zariadení (smartfón, tablet) alebo počítači.

Samotná služba podporuje dokonca aj televízny operačný systém Android TV OS 12 či dokonca Chromecast s Google TV. A ak náhodou vlastníte televízor Sony BRAVIA XR A95L, Remote Play pribudol rovnako aj sem.

Ďalšie novinky, ktoré získava PS5 s novou aktualizáciou  

PlayStation 5
Zdroj: Unsplash / JESHOOTS.COM / YouTube / IT Sreda (úprava redakcie)

Medzi ďalšie novinky, ktoré nová aktualizácia prináša, patrí aj možnosť rozšírenia úložného priestoru pomocou M.2 SSD s kapacitou až 8 TB. Sony tu tiež prepracovalo hlasové príkazy a v používateľskom rozhraní PlayStation 5 vykonalo viacero zmien, o ktorých sa môžete dočítať na tejto internetovej stránke.

A pokiaľ ešte PlayStation 5 predsa len nevlastníte, je najvyšší čas to zmeniť. Zatiaľ čo klasickú verziu hernej konzoly z Blu-Ray mechanikou zoženiete na tomto odkaze od 465 €, tú digitálnu bez Blu-Ray mechaniky viete získate ešte lacnejšie. Jej bežná cena sa pohybuje na úrovni 499 €, avšak po kliknutí na tento odkaz je dostupná za 427,5 €.

Našim odporúčaním je však o niečo drahší model, na ktorý si viete kúpiť hry napríklad aj z druhej ruky a nemusíte sa spoliehať len na interné 825 GB SSD úložisko. Samozrejme to, ako sa rozhodnete, nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  Pôvodné AirPods Pro kúpite v mimoriadnej zľave. Stále ide o jedny z najlepších slúchadiel na trhu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -