Cesta hernej konzoly PlayStation 5 nebola jednoduchá. Spoločnosť Sony ju predstavila v roku 2019, pričom predaj začal zhruba o rok neskôr. Potom prišiel COVID-19, problémy vo výrobe a zrazu bola dostupnosť PS5 po celom svete katastrofálna. Ľudí to však neodradilo a namiesto nákupu konkurenčného Xboxu čakali. Dnes je vďaka tomu PlayStation 5 tou najpredávanejšou hernou konzolou na svete.

Sony sa vo svojej novej tlačovej správe pochválilo, že sa mu podarilo v priebehu uplynulých troch rokov predať až 40 miliónov kusov PS5. Ako pred mesiacom napísal portál AS, predaje konkurenčnej konzoly Xbox Series S / X od spoločnosti Microsoft sa pohybujú na úrovni zhruba 21 miliónov kusov. Uvedené na trh boli pritom v tom istom roku, takže z toho jasne vyplýva, kto tento „závod“ oficiálne vyhráva.

Za zmienku tiež stojí, že PlayStation 5, ktoré sa oficiálne predáva od 549 €, môžete v najbližších týždňoch získať v zaujímavej zľave. Po kliknutí na tento odkaz ju kúpite za 474,9 € u autorizovaných predajcov spoločnosti Sony. Ponuka je ale časovo limitovaná!

Len pre porovnanie, konkurenčný Xbox Series X sa štandardne predáva za 559 € a po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať za 491 €. Populárnejšie riešenie je teda paradoxne lacnejšie.

Toto je 40 najlepších hier na PlayStation 5

V súčasnosti si na PS5 môžete zahrať cez 2 500 hier, pričom tu nájdete aj množstvo špičkových AAA titulov. V posledných mesiacoch vyšli napríklad tituly Final Fantasy XVI., Diablo IV a Street Fighter 6.

Na infografike pod týmto odstavcom zároveň uvidíte 40 najlepších hier, za ktoré hlasovali priamo hráči PS5 z celého sveta:

50 najlepších hier na PS5
Zdroj: Sony

Ako môžete vidieť sami, zoznam je to skutočne dlhý a ak si budete chcieť zahrať niečo dobré, skutočne máte z čoho vyberať.

PlayStation 5 čaká upgrade 

PlayStation 5
Zdroj: Komunita

Aj keď to zatiaľ nie je oficiálne, v kuloároch sa už šepká, že spoločnosť Sony zhruba pred rokom započala práce na vývoji výkonnejšej verzii hernej konzoly PlayStation 5, ktorá by mala prísť na trh koncom roka 2024.

Pravdepodobne pôjde o model s označením PlayStation 5 Pro, alebo PlayStation 5 Slim.

Výrobca by ho mal vybaviť výkonnejším procesorom aj grafikou a zároveň ho zrejme raz a navždy zbaví Blu-Ray mechaniky. Nemusíte sa však báť, že si budete musieť hry kupovať už len v digitálnej podobe. Ku tomuto kroku dôjde, aby sa znížili výrobné náklady a možno aj cena konzoly.

Ak teda budete chcieť Blu-Ray mechaniku, tá by sa mala dať dokúpiť, ako originálne externé riešenie od spoločnosti Sony. Pripravte sa však na to, že cena môže atakovať hranicu 100 €. Nechajme sa prekvapiť, čo nám firma o rok ukáže.

Prečítajte si tiež  Apple EarPods kúpite za pár eur: V tomto prekonávajú AirPods za niekoľkonásobne vyššiu cenu
Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -