Herná konzola PlayStation 5 má najhoršie časy za sebou. Zatiaľ čo sa do konca minulého roka prakticky nedala kúpiť za normálnu cenu, v priebehu decembra spoločnosť Sony vyriešila problémy s produkciou a dostupnosť zariadenia sa výrazne zlepšila, čo sa pochopiteľne odzrkadlilo aj na nižšej cene.

Ešte pred pár mesiacmi sme PlayStation 5 kupovali za čiastky atakujúce hranicu 700 €, čo bolo absolútne šialené. Teraz sa však konzola bežne predáva za 579,9 €, pričom po kliknutí na tento odkaz ju môžete získať dokonca v zľave už od 549,9 €. Ľudia to samozrejme vo veľkom využívajú a výrobca, spoločnosť Sony, hlási veľké zisky.

Ako informuje GSMArena, tento technologický gigant zverejnil finančné výsledky za uplynulý fiškálny rok, pričom sa ukázalo, že firma dosiahla rekordný prevádzkový zisk až vo výške až 8,9 miliardy amerických dolárov.

Ako zdôrazňuje spoločnosť Sony, veľkú časť tohto úspechu dosiahla najmä vďaka hernej konzole PlayStation 5, ktorá sa predávala, ako teplé rožky. Konkrétne sa podarilo doručiť zákazníkom až 19,1 miliónov zariadení, pričom v predchádzajúcom fiškálnom roku to bolo skoro o polovicu menej, len 11,5 milióna kusov PS5.

PlayStation 5 svoj rekord ešte iba dosiahne 

Spoločnosť Sony navyše predpokladá, že jej úspech v tejto oblasti bude pokračovať aj v najbližších 12 mesiacoch, nakoľko odhaduje, že v tomto čase doručí zákazníkom ďalších 25 miliónov kusov PlayStation 5. Dokopy sa jej už podarilo predať takmer 40 miliónov kusov.

Uvidíme, ako sa bude spoločnosti Sony dariť v najbližšom období. Pokiaľ ešte nemáte hernú konzolu PlayStaton 5, prečítajte si týchto 5 dôvodov, prečo by ste si ju mali kúpiť v roku 2023.

Rovnako sme si pre vás nedávno pripravili článok, v ktorom sme vám radili, či si kúpiť PlayStation 5 s mechanikou, alebo digitálnu edíciu bez nej, ktorá sa dá kúpiť už od 519 €. Nájdete ho na tomto odkaze.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste si už kúpili PlayStation 5 a ak áno, ako ste s ním spokojní. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ako by vyzeralo GTA 5 na PlayStation 1? Takto sme pred 25 rokmi hrali hry
Môže ťa zaujímať
- Reklama -