Spoločnosť Apple patrí medzi najväčších výrobcov bezdrôtových slúchadiel na svete, hoci do tohto segmentu vstúpila len v roku 2016. Dnes si môžu zákazníci vyberať z ponuky hneď niekoľkých modelov v rôznych cenových kategóriách. AirPods Pro už síce majú svoju druhú generáciu, no pôvodný model je po technickej stránke bohato vybavený. O to zaujímavejšie to znie, keď ho dokážete kúpiť výrazne lacnejšie, než v čase uvedenia na trh.

Možno, že ste o tom ani nevedeli, no prvá generácia AirPods zažila v priebehu životného cyklu modernizáciu. Tá prišla v roku 2021, keď dostala podporu pre MagSafe nabíjanie. Presne tento modernejší model sa dá kúpiť, ako nový, ešte aj dnes a používateľovi sprístupní nie len špičkovú kompatibilitu, ale aj dokonalé ANC (aktívne potláčanie okolitých hlukov), alebo transparentný posluch. Samozrejmosťou je prvotriedny zvuk.

Prvé AirPods Pro sa predávali v čase uvedenia na trh za pomerne mastných 279 €. Hoci to nebola najnižšia cena, išlo o hardvér, ktorý si zákazníci kupovali na niekoľko rokov a preto sa dala akceptovať. Po kliknutí na tento odkaz však prvé AirPods kúpite, ako nové už za 205 €, vďaka čomu na nich krásne ušetríte. Len pre porovnanie, za podobné peniaze dnes spoločnosť Apple predáva technicky menej vyspelé AirPods 3.

airpods pro 2019
AirPods Pro z roku 2019 / Foto: Unsplash (Daniel Romero)

AirPods Pro sú vybavené nabíjacím puzdrom s výdržou až 24 hodín. Samotné slúchadlá potom zvládnu prehrávať zvuk po dobu 4,5 hodiny. Okrem iného im neublíži ani voda alebo pot, nakoľko sú chránené normou IPX4. Môžete ich teda použiť napríklad aj na šport. Veľmi pohodlne sa nosia.

A ak by sa vám zdal tento model starý, nezúfajte. Spoločnosť Apple predáva aj modernejšie AirPods Pro 2, ktorých základná cenovka štartuje na úrovni 299 €, no po kliknutí na tento odkaz ich zoženiete už od 236 €. Ponúkne vám prakticky rovnaký dizajn, avšak po technickej stránke bude mať vylepšené ANC a rovnako reproduktory, ktoré sú súčasťou nabíjacieho puzdra.

Rozhodnutie, ktorý model si vo finále vyberiete nechávame na vás.

Kúpte si aj obal na svoje AirPods Pro od Loopi

Loopi AirPods Pro silicone case
Zdroj: Loopi

A keď už si svoje AirPods Pro 1. generácie objednáte, nezabudnite si ku ním kúpiť aj tento silikónový obal so skobou na Loopi.sk len za 9,99 €. Na výber je viacero farebných prevedení.

Na samotný záver ešte chceme spomenúť, že na AirPods Pro 1. generácie sme napísali pomerne rozsiahlu recenziu. A pokiaľ by vás zaujímala skôr recenzia na generáciu druhú, ani tu vás nesklameme. Tá totiž vznikla ešte koncom minulého roka a nájdete ju tu.

Prečítajte si tiež  Takto bude znieť AirTag - nový lokalizátor spoločnosti Apple.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -