Len ťažko by sme hľadali tému, ktorá je v kruhoch Apple nadšencov častejšie skloňovaná ako pripravovaný Apple VR/AR Headset. To či sa náhlavnej súpravy dočkáme, je stále vo hviezdach, no analytici neprestávajú polemizovať nad jednotlivými scenármi.

Známy leaker Ming-Chi Kuo sa domnieva, že investori doteraz preceňovali skutočnú túžbu a dopyt zákazníkov po náhlavných súpravách od konkurenčných producentov.

Spoločnosť Apple by to mohla raz a navždy zmeniť a priniesť produkt, ktorý ľudia budú nakupovať za každú cenu. Prvý AR / VR Headset má mať vďaka pokročilým technológiám a vlastnému operačnému systému neuveriteľné možnosti a funkcie, ktoré budú slúžiť nielen na zábavu, ale aj na prácu či vzdelávanie.

Apple Headset v úlohe hviezdneho produktu

Podľa Kuoa sú headsety pre virtuálnu a zmiešanú realitu ešte stále v plienkach, aspoň čo sa týka ich prijatia zo strany spotrebiteľov. Neexistuje však dostatok dôkazov, ktoré by potvrdzovali, že náhlavné súpravy budú ďalším nevyhnutným produktom.

V minulosti sa dokonca objavili predpovede, že inteligentné okuliare nahradia do niekoľkých rokov iPhone. A aj keď sa vám to v tejto chvíli môže zdať ako šialené, nie je to úplne nereálne.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Podľa únikov chce spoločnosť Apple z Headsetu urobiť podobne revolučný produkt, ako keď v roku 2007 prišla na trh so svojim prvým smartfónom. Podobný scenár si však bude vyžadovať niekoľko rokov, minimálne kvôli vysokej cene a nedostatočnej kompatibilite.

Podľa leakera je ale pravdepodobné, že práve toto zariadenie, by sa mohlo stať budúcou hviezdou v oblasti spotrebnej elektroniky. Vznikne preň celý ekosystém a množstvo spôsobov využitia.

Ako Kuo upozornil vo svojich príspevkoch, výroba a predaj náhlavných súprav pre virtuálnu realitu postupne klesá na celom svete. Pekným príkladom je SONY PS VR2 alebo Meta Quest Pro, pri ktorých museli výrobcovia obmedziť produkciu v dôsledku slabého dopytu.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Spoločnosť Apple podľa všetkého plánuje oznámiť svoj dlho avizovaný AR/VR Headset počas konferencie WWDC 2023. Tá sa uskutoční 5. júna, pričom operačný systém xrOS pre headset má byť zlatým klincom programu.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tieto zvuky bude vydávať HomePod!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -