Čínsky technologický gigant Kuaishou predstavil nový AI video model s názvom Kling, ktorý ponúka množstvo inovatívnych funkcií, čím prekonáva konkurenciu. Podobne ako Sora od spoločnosti OpenAI, Kling umožňuje generovanie dlhších videí z fotiek, perfektnú simuláciu pohybu a presné dodržiavanie zadania – vďaka tomu dokáže oživiť aj legendárne meme obrázky. Jeho obrovskou výhodou je tiež to, že na rozdiel od Sory je Kling AI už dostupný pre používateľov, hoci ide stále o čakací zoznam.

No a čo Kling v praxi dokáže? Vývojári sľubujú až dvojminútové videá v rozlíšení 1080p pri 30 snímkach za sekundu. Nový model je schopný verne simulovať fyzikálne zákony, čo býva pre väčšinu AI modelov veľkou výzvou. Problémy nemá dokonca ani s rôznymi detailmi. Jedným z najpôsobivejších prvkov Kling AI je jeho schopnosť vytvárať fotorealistické videá, ktoré sú ťažko rozoznateľné od skutočných záberov. Práve to je jeho obrovská konkurenčná výhoda.

Kuaishou na svojej webovej stránke vysvetľuje, že Kling používa pokročilú technológiu na rekonštrukciu tvárí a tiel v 3D, čo umožňuje realistickejšie zobrazenie emócií a pohybov.

 

Môže zostať iba v Číne

Otázne v tejto chvíli zostáva, či tento pokročilý čínsky jazykový model bude dostupný aj mimo krajiny svojho pôvodu.

Mohol by však popohnať vývoj technológie Sora od Open AI, ktorá funguje podobným spôsobom, avšak v súčasnosti je stále vo vývoji. A je tu ešte jeden dôvod, prečo ju vývojári nechcú sprístupniť širokej verejnosti.

Prečo nie je Sora od Open AI dostupná aspoň tak, ako Kling AI? 

Spoločnosť OpenAI zatiaľ odkladá širokú dostupnosť svojej technológie Sora, nakoľko sa kompetentní obávajú, že by mohla byť zneužitá na šírenie dezinformácií alebo iné škodlivé účely, s ktorými sa dnes bežne stretávame na internete.

Spoločnosť sa tiež zameriava na optimalizáciu modelu pre rýchlejšie a lacnejšie použitie. Medzitým však čelí konkurencii zo strany iných hráčov na trhu, ako sú Runway, Pika Labs, Haiper, LTX Studio a novinka od Google, model Veo a teraz už aj Kling AI.

Nové AI video modely ako Kling môžu priniesť zaujímavé zmeny a posunúť hranice možností tvorby videí, čo nás núti zamyslieť sa nad budúcnosťou tejto technológie a jej dopadom na kreatívny priemysel.

Prečítajte si tiež  YouTube prináša geniálnu funciu, ktorú určite oceníte.

Vždy sa však musíme zamyslieť aj nad tým, ako ich regulovať. Presne tento typ umelej inteligencie totiž na internete bude môcť dostupnou cestou strhávať hranice medzi skutočnosťou a fikciou. No a to je obrovský problém!

Čo dokáže Kling AI? 


Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -