Aj keď je iPhone 14 / 14 Pro stále relatívne horúcou novinkou, v Cupertine na nič nečakajú a už pripravujú nástupcov v podobe iPhonu 15 / 15 Pro a možno nového modelu s označením iPhone 15 Ultra po vzore hodiniek Apple Watch Ultra, ktoré sa dajú na Slovensku kúpiť vo vysokých cenových zvýhodneniach.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Tieto zariadenia by sa podľa prvotných indícii mohli ale aj nemuseli dizajnovo líšiť od aktuálnych generácií, čo znamená, že si zachovajú množstvo rovnakých prvkov. Na internete sa objavili aj úniky, ktoré hovoria o tom, že dizajn ich tela bude zo zadnej strany mierne zaoblený podobne, ako na iPhone 5C z roku 2013. Tieto informácie však ešte musia potvrdiť aj ďalší leakeri. Zatiaľ ich preto berieme skôr s rezervou.

Dnes sa môžete pozrieť na koncept iPhonu 15 Pro, ktorý je z nášho pohľadu veľmi vydarený a postaral sa oň youtube kanál #ios beta news. Zariadenie predstavuje vo viacerých farebných prevedeniach a v jeho zadnej časti – v oblasti fotoaparátov – sa nachádza niečo, čo pripomína Dynamic Island. Ide zrejme o najväčšiu zmenu v porovnaní s aktuálnou generáciou.

LiDAR a teleobjektív 

Periskopický zadný objektív v zariadení od spoločnosti Huawei
Zdroj: Huawei

Áno, sčasti tento priestor predstavuje LiDAR skener, ktorým je vybavený každý iPhone „Pro“ od roku 2020. Každopádne je v ňom ale skrytý aj teleobjektív s 5 až 10 násobným optickým priblížením, čo by mala byť jedna z najexkluzívnejších noviniek iPhonu 15 na budúci rok. Technologický gigant vďaka tomu dobehne Samsung či iných výrobcov, ktorí niečo podobné ponúkajú už celé roky.

Apple samozrejme do svojej vlajkovej lode zakomponuje aj špičkový hardvér na čele s procesorom A17 Bionic a pravdepodobne aj podporu pre štandard USB-C – prispôsobí sa tak novým nariadeniam EÚ.

Operačná pamäť RAM by mala vzrásť na 8 GB. Ak si však kúpite lacnejší iPhone 15 / iPhone 15 Plus, pôjde „len“ o 6 GB RAM a procesor A16 Bionic. Firma teda využije podobnú stratégiu ako v roku 2022.

Pozrite si video a dajte nám vedieť do komentára, či sa vám takýto dizajn páči alebo nie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -