Herné konzoly zažívajú v týchto chvíľach veľký mediálny záujem. Dôvodom je nedávne predstavenie PlayStation 5 s futuristickým dizajnom. Do boja sa postaví proti Xbox Series X. Teraz sa na internete objavila informácia, že novinka z dielne Sony môže podporovať hry, ktoré boli pôvodne vydané na predošlé generácie jeho herných konzol.

PS5 bude možno podporovať staršie tituly

Platforma PlayStation priniesla množstvo legendárnych titulov, ktoré si žiaľ v dnešných časoch (v originálnej podobe) nemôžete zahrať na moderných konzolách. Podpora bola z tejto strany vždy na veľmi nízkej úrovni, čo je celkom škoda. V roku 2020 by sa to ale mohlo zmeniť. Najnovšie správy z pozadia Sony tvrdia, že používatelia získajú podporu aj pre staré hry, ktoré pochádzajú z PS1, PS2, PS3 či PS4.

Pri poslednom menovanom to predsa len nie je až také veľké prekvapenie. Predstavte si však, že na novinke rozbehnete nejakú hru z pôvodného PlayStation 1. To by bola nostalgia ako vyšitá. PlayStation 5 má obsahovať určitý emulátor, ktorý bude schopný spojazdniť práve staršie tituly.

Samozrejme, že sa nejedná sa o žiadne oficiálne informácie, no teórie podporuje patentová prihláška, ktorú nedávno získala spoločnosť Sony. Pokiaľ by sa napokon tieto náznaky stali realitou, fanúšikovia platformy by mali o dôvod viac, aby nerozmýšľali na Xbox Series X! Ktoré staré hry by ste si chceli opäť zahrať na PS5? Napíšte nám do komentára!

- Reklama -
PS5 môže podporovať hry, ktoré boli vytvorené pre PS1, PS2, PS3 a PS4!
PS5 môže podporovať hry, ktoré boli vytvorené pre PS1, PS2, PS3 a PS4!

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here