Herné konzoly zažívajú v týchto chvíľach veľký mediálny záujem. Dôvodom je nedávne predstavenie PlayStation 5 s futuristickým dizajnom. Do boja sa postaví proti Xbox Series X. Teraz sa na internete objavila informácia, že novinka z dielne Sony môže podporovať hry, ktoré boli pôvodne vydané na predošlé generácie jeho herných konzol.

PS5 bude možno podporovať staršie tituly

Platforma PlayStation priniesla množstvo legendárnych titulov, ktoré si žiaľ v dnešných časoch (v originálnej podobe) nemôžete zahrať na moderných konzolách. Podpora bola z tejto strany vždy na veľmi nízkej úrovni, čo je celkom škoda. V roku 2020 by sa to ale mohlo zmeniť. Najnovšie správy z pozadia Sony tvrdia, že používatelia získajú podporu aj pre staré hry, ktoré pochádzajú z PS1, PS2, PS3 či PS4.

Pri poslednom menovanom to predsa len nie je až také veľké prekvapenie. Predstavte si však, že na novinke rozbehnete nejakú hru z pôvodného PlayStation 1. To by bola nostalgia ako vyšitá. PlayStation 5 má obsahovať určitý emulátor, ktorý bude schopný spojazdniť práve staršie tituly.

Samozrejme, že sa nejedná sa o žiadne oficiálne informácie, no teórie podporuje patentová prihláška, ktorú nedávno získala spoločnosť Sony. Pokiaľ by sa napokon tieto náznaky stali realitou, fanúšikovia platformy by mali o dôvod viac, aby nerozmýšľali na Xbox Series X! Ktoré staré hry by ste si chceli opäť zahrať na PS5? Napíšte nám do komentára!

PS5 môže podporovať hry, ktoré boli vytvorené pre PS1, PS2, PS3 a PS4!
PS5 môže podporovať hry, ktoré boli vytvorené pre PS1, PS2, PS3 a PS4!

zdroj

Prečítajte si tiež  iPad 10. generácie zavádza ďalšiu zmenu v porovnaní s predchádzajúcim modelom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.