Veľké technologické spoločnosti budú čeliť ďalšiemu konfliktu s Ruskom, keďže tamojšia vláda chce, aby Netflix a taktiež všetky ostatné populárne streamovacie služby zaradili na svoje platformy miestne štátne televízne kanály.

Ako informoval denník The Moscow Times (prostredníctvom servera Engadget), Roskomnadzor – ruský regulačný orgán pre komunikácie – nedávno oznámil, že bude od zahraničných streamovacích služieb vyžadovať, aby svojim predplatiteľom ponúkali 20 ruských federálnych televíznych kanálov.

Zákon bol vytvorený ešte koncom roka 2020 a očakáva sa, že začne platiť od marca 2022.

Medzi 20 ruských štátnych kanálov, ktoré musia byť pridané do streamovacích služieb patrí napríklad vlajková loď “Channel One”, zábavný kanál „NTC“ a taktiež pravoslávny cirkevný kanál „Spas„.

Krajina tiež chce, aby bol streamovaný obsah v súlade s ruskými zákonmi, čo znamená, že spoločnosti môžu mať zakázané poskytovať filmy a relácie, ktoré propagujú „extrémizmus“ alebo dokonca obsah LGBTQIA+.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Zasiahne to Netflix aj Amazon Prime

NetflixPodľa regulačného orgánu sa zákon vzťahuje na všetky online streamovacie služby s viac ako 100 000 používateľmi denne – čo sa týka aj platforiem ako Netflix a Amazon Prime Video. V súčasnosti ešte nie je jasné, či aj Apple TV+ bude musieť dodržiavať nové ruské zákony, keďže spoločnosť Apple nezverejňuje, koľko má predplatiteľov alebo denných divákov.

Nie je to pritom prvýkrát, čo sa ruská vláda pokúsila obmedziť pôsobenie zahraničných spoločností na svojom území. V novembri 2021 Roskomnadzor požadoval od veľkých technologických spoločností ako sú Apple, Facebook a Google, aby si v Rusku otvorili miestne pobočky – v opačnom prípade im bolo pohrozené skomplikovaním podnikania.

Prečítajte si tiež  Rusko pokutovalo Apple. Technologický gigant musí zaplatiť 12 miliónov dolárov

Rusko tiež zahájilo protimonopolné konanie proti spoločnosti Apple a obchodu App Store, v ktorom požaduje, aby spoločnosť umožnila vývojárom ponúkať možnosti platieb tretích strán. Žiadna z veľkých technologických spoločností sa zatiaľ verejne nezmienila, ako a či vôbec budú dodržiavať nové ruské zákony. Viac nám teda zrejme ukáže až čas…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -