Apple pripravuje nový iPhone 12 Pro a napriek tomu, že už o ňom vieme pomerne veľa, stále netušíme, ako bude vo finále vyzerať z prednej strany. Niektoré úniky hovoria, že sa zmenší notch, iné že úplne zmizne. Kamera a senzory by tak boli v hrubšom rámčeku. Samsung má však sofistikovanejšie riešenie a ponúkne ho pri ďalšej vlajkovej lodi!

Samsung Galaxy S30 príde so Selfie kamerou pod displejom!

Apple roky po takomto riešení volá, Samsung ho už pripravuje pre svoju budúcu vlajkovú loď. Tá by mala vyjsť niekedy vo februári 2021 a bude označovaná ako Samsung Galaxy S30! Kamera skrytá pod displejom je snom každého majiteľa smartfónu, ktorý má v hornej časti obrazovky výrez.

Pre mnohých výrobcov sa zdala byť podobná možnosť nereálna, zatiaľ čo v Južnej Kórei tvrdo pracovali na tom, aby ju premenili do skutočnosti. Podarilo sa. Z tohto miesta musíme podotknúť, že svoje riešenie už ponúkajú aj čínske spoločnosti ako Oppo či Xiaomi.

https://svetapple.sk/novinky/samsung-skryje-kameru-pod-displej-bude-to-koniec-vyrezom/

Ako to vlastne funguje? Celé je to pomerne jednoduché. Výrobca skryje kameru pod displej, v ktorom je vytvorená určitá perforácia. V mieste, kde je kamera teda môže byť v niektorých prípadoch viditeľný kruh alebo štvorec (kde má displej menej kvalitné zobrazenie).

Na druhej strane však tento kruh alebo štvorec nebude rušiť ľudské oči tak veľmi, ako výrez, ktorý používa napríklad iPhone. Podľa dávnejších správ mal Samsung mierny problém s farbami, ktoré súviseli s perforáciou. Kamera fungovala vo všetkých smeroch dobre, až na to, že bol výsledný obraz mierne „zožltnutý“.

Je to nedostatok, s ktorým si bude musieť výrobca ešte do začiatku budúceho roka poradiť. Pravdepodobne však môže pomôcť obyčajné softvérové odstránenie spomínanej žltej farby. Uvidíme, ako to dopadne. Možno sa Samsungom už na budúci rok inšpiruje aj Apple. Technológiu mu však bude musieť niekto v prvom rade vyrábať. No a hádajte, kto by to mohol byť…

Samsung Galaxy S30 príde Selfie kamerou pod displejom. Hodila by sa aj Applu!
Samsung Galaxy S30 príde Selfie kamerou pod displejom. Hodila by sa aj Applu!
Prečítajte si tiež  iPhone 14 dostane ešte lepšiu výdrž batérie a takisto rýchlejšiu Wi-Fi
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.