Dnes sa na internete objavili obrázky, ktoré ukazujú presnú podobizeň budúceho iPhonu 12 Pro. Údajne sa má jednať o únik z kódu iOS 14, o ktorý sa postaral používateľ Twitteru Fudge. Dizajn ráta s výrezom, ktorý by sa mohol zásadne zmenšiť. Pozrite si to sami.

iPhone 12: Unikol dizajn spredu aj zozadu

Podobných únikov sa dostane na internet každý rok skutočne veľa. Nemusí byť síce každý úplne presný, no na druhej strane nový iPhone postupne naberá kontúry, až kým sa nedostaneme ku finálnym tvarom (ešte pred predstavením).

Na následujúcich náčrtoch môžete vidieť iPhone 12 Pro. Zábery vraj boli objavené v uniknutom kóde, pripravovaného budúceho operačného systému. Únik okrem tvaru zaradenia potvrdzuje aj najväčšiu dizajnovú zmenu iOS 14, o ktorej sme vás informovali v posledných dňoch. Sú to widgety na domovskej obrazovke. Vizualizácie si môžete pozrieť tu.

iPhone 12: Unikol dizajn zozadu aj spredu. Čo nás presne čaká?
iPhone 12 Pro únik – svetapple.sk

Prvá dôležitá oblasť zmeny dizajnu, sa nachádza na prednej strane. Je ňou odomykanie pomocou Face ID, ktoré sa zdá byť približne o tretinu menšie, ako dnes. Ťažko povedať, či sa Apple rozhodne ísť touto cestou, alebo si vyberie úplne odstránenie notchu tak, ako v nedávnych záberoch, ktoré sa len prednedávnom dostali do našej redakcie.

Tu treba poznamenať, že zariadenie, ktoré uniklo dnes a zariadenie, ktoré sme zdieľali pred dvoma týždňami majú takmer rovnaký dizajn. Rozdiel je len v spomínanom výreze…

iPhone 12: Unikol dizajn zozadu aj spredu. Čo nás presne čaká?
iPhone 12: Unikol dizajn spredu aj zozadu

LiDAR na zadnej strane môže byť väčší ako na iPade Pro

Zadná strana zariadenia je v princípe rovnaká ako tá, o ktorej sme vás informovali len včera. Nachádzajú sa tu tri šošovky fotoaparátu a tiež LiDAR skener, ktorý je väčší ako ten, v iPade Pro 2020. Samozrejme, že by si mal budúci iPhone 12 Pro zachovať už len hranaté tvary. Do komentára nám skúste napísať, čo na tento dizajn hovoríte vy? Nám sa to pomaly ale isto začíne páčiť.

Samozrejme, že by sme boli omnoho radšej, keby tu Apple nepoužilo absolútne žiaden výrez. Na druhej ak sa aspoň zmenší, bude to prvý krok k jeho úplnému odstráneniu…

iPhone 12: Unikol dizajn zozadu aj spredu. Čo nás presne čaká?
iPhone 12: Unikol dizajn spredu aj zozadu
Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 4 budú mať pred Samsungom náskok aj naďalej.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.