Spoločnosť Samsung už finišuje s prípravami smartfónu, ktorý sa bude pokúšať osloviť zákazníkov spoločnosti Apple a ukázať im, že pre iPhone 15 a iPhone 15 Pro existuje zaujímavá alternatíva. Tou má byť séria zariadení s označením Galaxy S24, ktorá príde na trh podľa portál Sammobile prekvapivo skôr, než je to bežné.

Zatiaľ čo technologický gigant z Južnej Kórei zvykne predstavovať svoje nové vlajkové lode vo februári, v roku 2024 by mohol celý harmonogram presunúť na oveľa skorší dátum. Konkrétne sa špekuluje o dátume 17. január 2024, pričom premiéra by mala prebehnúť v americkom San Franciscu. Únik, o ktorý sa postaral SBS Biz tiež potvrdzuje, že dostupný smartfón Galaxy S23 FE príde na trh v Južnej Kórei už 1. decembra 2023 a bude sa predávať za cenu cca 560 € (po prepočte).

Spoločnosť Samsung si má od série smartfónov Galaxy S24 sľubovať skutočne veľa. Má ísť o akéhosi záchrancu spoločnosti v ťažkých časoch, ktoré momentálne prežíva. Podľa uniknutých informácií majú byť všetky modely Galaxy S24 prepojené s generatívnou umelou inteligenciou ChatGPT a Dall-E.

Vlastný procesor, titán a tiež lepší displej 

Samsung Galaxy S24 Ultra
Zdroj: YouTube / Technizo Concept (snímka obrazovky)

Výrobca už tiež stihol predstaviť svoj vlastný procesor Exynos 2400, ktorý ponúka až o 70 % rýchlejšie CPU, o 30 % rýchlejšie GPU a 14,7x rýchlejšie NPU. Čip tiež dokáže vykonávať spracovanie AI na zariadení, vďaka čomu bude môcť Samsung v zariadeniach použiť spomínanú generatívnu umelú inteligenciu.

Hovorí sa napríklad o tom, že zariadenia budú schopné premeniť textový príkaz na obrázok. Taktiež sa špekuluje, že niektoré verzie dostanú čip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 (konkrétne by malo ísť o model „Ultra“).

Samsung Galaxy S24 Ultra
Zdroj: YouTube / Technizo Concept (snímka obrazovky)

Vrcholový model Samsung Galaxy S24 Ultra by mal byť navyše vyrobený z titánu, čím sa priblíži ku iPhonu 15 Pro / 15 Pro Max, ktorý presne s touto inováciou prišiel v septembri 2023. Úniky tiež hovoria, že všetky zariadenia dostanú dynamické AMOLED LTPO obrazovky s maximálnym jasom až na úrovni 2 500 nitov.

Uvidíme, či sa firme podarí konkurovať spoločnosti Apple a jej iPhonu. Aj keď bude Galaxy S24 Ultra evidentne veľmi dobre vybavený, už teraz je jasné, že to na trhu nebude mať jednoduché.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  V tomto bude iPhone 16 rovnaký, ako iPhone 15. Vylepšenia sa môžu dočkať aj verzie Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.