Najväčšie spoločnosti na svete sa stiahli z ruského trhu po tom, čo táto krajina vojensky napadla Ukrajinu. Netýkalo sa to iba Apple, ale aj juhokórejského Samsungu, ktorý do Ruska prestal dodávať svoje výrobky. Ako sa však zdá, firma to chce v najbližšom období zmeniť.

Ešte v priebehu minulého týždňa sa podľa Reuters dostala na svetlo sveta správa, ktorá hovorí o návrate Samsungu na ruský trh. Technologická spoločnosť na ňu ale reagovala vyjadrením, že ani po šiestich mesiacoch od vypuknutia vojenského konfliktu nie je o tomto kroku na sto percent rozhodnuté. Spoločnosť však informácie nevyvrátila.

Podľa ruských novín Izvestija, ktoré sa odvolávajú na zdroj blízky spoločnosti, by predaj mohol začať už v októbri 2022, vďaka čomu by Samsung zachytil najsilnejšie predvianočné obdobie.

Prečítajte si tiež  Kde je najlacnejší benzín alebo nafta? Táto aplikácia vám odpovie

Návrat spoločnosti na ruský trh má spočívať v obnovení dodávok zariadení maloobchodným predajcom a rovnako aj opätovným spustením oficiálneho internetového obchodu.

Samsung bol pred vojnou jedným z najväčších predajcov smartfónov v celom Rusku 

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 14 Pro Max foto a video test. Ktorý je lepší?
Zdroj: YouTube / SuperSaf

Netreba zabúdať, že spoločnosť Samsung patrila medzi najväčších dodávateľov smartfónov pre celé Rusko, pričom jej podiel na trhu predstavoval počas štvrtého štvrťroka 2021 až 30 % všetkých dodávok. V jej portfóliu však nájdeme aj iné produkty, ako napríklad televízory, počítače, monitory, chladničky a ďalšie.

Prečítajte si tiež  Prečo hodil Steve Jobs prototyp iPodu do akvária? Tento príbeh vás pobaví

Dá sa teda pochopiť, že v tomto smere stráca gigant nemalé finančné prostriedky. Na strane druhej, vojna ešte stále neskončila a aj obyčajná uniknutá správa o možnom návrate na ruský trh pobúrila verejnosť.

To, či sa Samsung k tomuto kroku naozaj odhodlá teda uvidíme až v najbližších týždňoch. Ak má totiž predaj začať v októbri, firma o tom bude musieť informovať do konca septembra.

Čo sa týka Apple, v súčasnosti neexistujú žiadne indície, ktoré by naznačovali, že sa plánuje vrátiť do Ruska. Akonáhle sa dozvieme niečo nové, budeme vás o tom informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -