Legendárny kreslený seriál Simpsonovci, ktorý je preslávený tým, že často zobrazuje udalosti, ktoré sa stanú o mnoho rokov neskôr predpovedal budúcnosť aj v prípade havárie ponorky v blízkosti vraku Titanicu. Epizóda, ktorá to zobrazuje pochádza ešte z roku 2006 a nesie názov „Homer’s Paternity Coot“.

Ako píše Nypost, konkrétne ide o desiatu epizódu sedemnástej série, v ktorej sa objaví stratený otec Homera Simpsona, Mason Fairbanks. Ten sa rozhodne so svojim synom vydať na dne oceánu, kde sa nachádza potopená loď spolu s pokladom. Akonáhle ju objavia a robotickými rukami naberú poklad, automaticky smerujú preč.

Homer však v hlbinách stratí orientáciu a narazí do útesu, čím znehybní celú ponorku. Z tejto situácie sa mu nedarí dostať a postupne mu dochádza kyslík, až kým neupadne do kómy. Pre kreslenú postavu však všetko dopadne dobre, nakoľko sa len o tri dni neskôr prebudí obklopený svojou rodinou.

Treba zdôrazniť, že ponorka Titan nenabúrala do útesu, ale počas klesania v hĺbke približne štyroch kilometrov implodovala, čo si môžete pozrieť na animácii tu. Tieto skutočnosti ale vyšli najavo až počas včerajšieho dňa, pričom v priebehu týždňa sa hovorilo najmä o tom, koľko zostáva posádke na dne oceánu kyslíka.

Ku celej tragédii sa stihol vyjadriť aj oscarový režisér James Cameron, ktorý stojí za filmom Titanic (1997) a ku vraku lode sa potopil celkovo až 33x. Muž, ktorý bol v ponorke aj v trikrát väčšej hĺbke na dne Marianskej priekopy prehlásil, že vidí silnú spojitosť medzi nehodou Titanicu a tragédiou, ktorá sa odohrala pred pár dňami.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple ako revolucionár v automobilovom priemysle? Nový patent na strešné okno je toho jasným dôkazom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -