Slovenskí operátori si uvedomujú, aké je dôležité inovovať na moderné 5G siete. Aj preto neustále pracujú na tom, aby Slovákom poskytli čo možno najlepšie pokrytie.

Vďaka dnešným zisteniam vieme, že 5G po novom chytíte aj v mnohých menších obciach či mestách. S informáciou prišiel ako prvý portál Živé.

Konkrétne ide o spoločnosti O2 a Orange, ktoré dnes oznámili, kde všade ich 5G chytíte. Práve O2 sa pochválilo, že koncom októbra bola jeho super-rýchla sieť dostupná už pre 36,3 percenta obyvateľov Slovenska. To je veľký úspech.

5G tak môžete používať až v 177 lokalitách, vrátane veľkých miest a obcí po celom území našej krajiny, pričom v poslednom období do zoznamu pribudli aj Čierna nad Tisou, Dunajská Lužná, Dunajský Klátov, Humenné, Ilava, Jahodná, Nižná Hutka, Povina, Vavrišovo a Vyšná Hutka.

Inovuje aj Orange Slovensko 

Orange Slovensko na obrazovke iPhonu, ktorý je položený na drevenom stole
Zdroj: Unsplash / Tyler Lastovich

Rovnako ako O2, aj Orange postupne spúšťa svoju 5G sieť, pričom dnes sa s ňou môže stretnúť 16,2 % Slovákov. Aj keď je to výrazne menej, treba doplniť, že Orange v tomto smere inovuje a veľmi rýchlo rastie. Veď v septembri malo pokrytie tohto operátora len 6,6 %.

Po novom jeho 5G chytíte v lokalitách Banská Bystrica, Bátovce Bratislava (Podunajské Biskupice a Rača), Dolný Bar, Košice (Dargovských hrdinov, Košická Nová Ves, Nad jazerom a Vyšné Opátske), Zborov nad Bystricou a Žemberovce.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Netflix bude zdražovať: O koľko sa zdvíhnú ceny na Slovensku?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -