Vyzerá to tak, že trh so streamovacími službami začína prechádzať veľkou zmenou. Ako informuje portál Whatsondisneyplus, po vzore Netflixu sa ďalšia veľká spoločnosť chystá zaviesť obmedzenia na zdieľanie účtov, čo vyvolalo rozruch medzi jej používateľmi. Pocítiť by sme to mali aj na Slovensku.

Pokiaľ ste sledovali pozorne, možno ste aj vy zaznamenali správy o tom, že nedávne obmedzenie zdieľania účtov zo strany Netflixu zvýšilo počet jeho predplatiteľov o viac ako 20 miliónov, vďaka čomu môže služba prosperovať a prinášať kvalitnejší obsah. V rovnakých šľapajách bude pokračovať aj spoločnosť Disney, ktorá oznámila svoje zámery na obmedzenie zdieľania hesiel medzi viacerými používateľmi. 

Spoločnosť Disney ešte minulý mesiac aktualizovala svoje podmienky a výslovne v nich uviedla, že účty Disney+ a Hulu sa nesmú zdieľať mimo jednej domácnosti. Navyše v nedávnom rozhovore pre CNBC generálny riaditeľ spoločnosti Disney Bob Iger prezradil, že už od júna 2024 plánuje vo vybraných krajinách začať s obmedzovaním zdieľania hesiel k službe Disney+, pričom širšie presadzovanie je naplánované na september tohto roka.

Tento postup prakticky kopíruje stratégiu spoločnosti Netflix z minulého roka a umožňuje spoločnosti Disney doladiť a posúdiť vplyv týchto obmedzení ešte predtým, ako budú platiť pre každého.

Služba Disney+ kedysi podporovala až 4 súbežné streamy

Streamovacia služba Disney+
Zdroj: Disney

V minulosti bola spoločnosť Disney zhovievavá pri presadzovaní určitých pravidiel, ako je povolený počet súbežných streamov na jednom účte.

Služba Disney+ dokonca pôvodne povoľovala až štyri súbežné streamy, ale po zavedení nových úrovní predplatného na medzinárodnej úrovni sa tento počet znížil na dva (pri dostupnejších typoch predplatného).

Očakáva sa, že práve toto zníženie bude kľúčovou metódou na zabezpečenie toho, aby sa účty nezdieľali medzi širokou základňou používateľov.

Disney+ sa bude inšpirovať Netflixom

Netflix
Zdroj: Unsplash / Thibault Penin

Stratégia Netflixu na boj proti zdieľaniu účtov zahŕňala časté výzvy na prihlásenie pre používateľov pristupujúcich k službe z rôznych miest spolu s možnosťou pridať k predplatnému ďalšiu domácnosť za dodatočný poplatok. Iger naznačil, že spoločnosť Disney ponúkne podobné riešenie.

Očakáva sa, že nové obmedzenia spôsobia problémy predplatiteľom služby Disney+, ktorí sú zvyknutí zdieľať svoje účty s priateľmi a rodinou. Táto zmena by sa mohla dotknúť najmä vysokoškolákov, ktorí dočasne žijú mimo domova, jednotlivcov pracujúcich na diaľku, rozdelených rodín alebo tých, ktorí sa vyberú na dovolenku.

Podrobnosti o konkrétnych opatreniach spoločnosti Disney proti zdieľaniu hesiel zatiaľ nepoznáme, no viac informácií bude k dispozícii v blízkej budúcnosti. Nechajme sa teda prekvapiť, čo nás v tomto smere čaká.

Prečítajte si tiež  Výroba iPhonu 12 mini sa kvôli nízkym predajom skončila skôr, ako sa očakávalo

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.