Predseda vyšetrovacej komisie pobrežnej stráže, ktorá sa zaoberal katastrofou spojenou s ponorkou Titan spoločnosti OceanGate Jason Neubauer uviedol, že jeho tím „nenašiel žiadne dôkazy“ o tom, že by členovia posádky ponorky vedeli o blížiacom sa nebezpečenstve. Tieto závery sú výsledkom preskúmania skutočných správ medzi Titanom a jeho materskou loďou počas zostupu k vraku Titanicu v severnom Atlantiku.

V dôsledku tejto tragédie sa objavil údajný prepis komunikácie počas posledného ponoru Titanu, ktorý obsahoval stále zúfalejšie odkazy na alarm na palube ponorky. Neubauer však pre The New York Times potvrdil, že tento dokument bol „vymyslený“.

Skutočný prepis správ ešte nebol zverejnený, ale Neubauerove vyjadrenia podporujú názor, že päť členov posádky zomrelo takmer okamžite pri násilnej implózii uhlíkového kompozitného trupu Titanu. To, ako to asi vyzeralo si môžete pozrieť na tejto video vizualizácii. Podľa odborníkov sa ponorka kompletne zničila za menej, ako jednu sekundu.

Neubauer vyjadril nádej, že pravda prinesie útechu príbuzným posádky, ktorí mohli mať obavy, že ich blízki v posledných momentoch trpeli. 

Medzi členmi posádky bol pilot Stockton Rush, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti OceanGate; odborník na Titanic P.H. Nargeolet; britský letecký výkonný riaditeľ a občiansky prieskumník Hamish Harding; a pakistansko-americký obchodný výkonný riaditeľ Shahzada Dawood spolu so synom Sulemanom.

Falošný prepis komunikácie sa začal rýchlo šíriť na internete

Falošný prepis komunikácie medzi Titanom a materskou loďou, sa krátko po tragédii rýchlo rozšíril na internete. Zatiaľ sa nepodarilo identifikovať jeho zdroj.

Neubauer a jeho tím však už takmer rok prehľadávajú originálne záznamy a dôkazy získané z morského dna, aby rekonštruovali udalosti vedúce k strate Titanu, určili príčiny tragédie a navrhli ďalšie opatrenia.

Spoločnosť OceanGate definitívne skončila

Dva týždne po potvrdení straty Titanu spoločnosť OceanGate pozastavila všetky prieskumné a komerčné operácie a vymenovala nového generálneho riaditeľa, veterána technológie zo Seattlu, Gordona Gardinera, aby dohliadal na ukončenie činnosti spoločnosti.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro bude vyrobený z titánu. Apple mieri do sféry luxusných produktov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -